Kvepalų niša. Agaressence, kaip neišslysti iš vėžių.

Prieš metus pirkta Senekos knyga kaip koks priekaištas juodais viršeliais guli ant naktinio stalelio. Nuo vieno šeštadienio iki kito – vos keli sudirgę rytai, rezgami planai, kažkiek kavos, daug abejingumo.

Kai lauke šiek tiek atvėsta, naktimis lyja, o ryte jau įmanoma kažkiek kvėpuoti, galima išeiti minute anksčiau ir leisti sau neskubėti. Ir sutikti beveik tuos pačius veidus, kaip ir kiekvienąryt devintą.

Su Brecourt parfumerijos namais susipažinau lygiai prieš mėnesį. 2010-aisiais Emilie Bouge sukurtas nišinių kvepalų ženklas – beveik vienareikšmiškas metų atradimas, jau pirmąją dieną užbūręs įstabia ir bene gražiausia rože Rosa Gallica. Dėl pakankamai sunkaus priėjimo prie Brecourt kūrinių, kvapus detaliau bandyti teko užsisakant iš oficialaus įmonės puslapio. Ir taigi šiandienos kvapas ponios ir ponai – Agaressence.

agarassence

Būna rytų, kai atsibundi nei šioks nei toks, lauke beveik giedra, atsidaro pirmos parduotuvės, žmonės vedžioja šunis. Ir atsimeni, kad sapnavai kažką didelio ir svarbaus, ir nešiojiesi akmenį širdy iki pietų.

Aš prisimenu, kaip mama kvėpindavosi Dior Poison ir Laura Biagiotti Venezia, Chanel Coco šiluma; kaip veidas kvepėdavo pudra, lūpdažis – aliejinga rože, o rankos – pienu. Ir koks jaukus  ir saugus kvapas tai buvo, šildantis ir apgaubiantis. Žiemose su ilgu juodu paltu ir lapės kailiu apie kaklą.

Agaressence – iki ašarų nostalgiškas, kaip švelnios rankos apkabinantis. Tai vis ta pati džiovinta dūminė slyva, rožė ir tuberoza, gilėjanti į šiltos medienos tonus ir bazėje nusistojanti kaip švelni, bet tvirta siena, sunki dulkėta teatro uždanga. Raudonų uogų sirupas su vos vos agarmedžio, kvapniąja kananga, tuberoza ir santalmedžiu. Juodai raudonas, klampiai tirštas, bet gaiviai sklandantis. Saugantis. Taip, kaip sapnas, kurio nesugebi įskaityti, bet su savimi nešiojiesi, nes negali nesinešioti.

nd.12116

Pradinės natos – šafranas, juodieji serbentai, slyva, agarmedis.

Širdies natos – tuberoza, rožė, kvapnioji kananga.

Bazinės natos – agarmedis, santalmedis, cibetas, balzaminis degmedis.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s