Kitokie kvepalai. Ambre Noir, all is vanity.

Minkštas ir sausas, dar vienas Brecourt kūrinys Ambre Noir – tikras nakties perlas, kai visi užmiega, bet dar kažkas nemiega. Kada gilų birželį jautiesi kaip lapkritį ir nori atsisėsti kur nors prie ugnies, ant gerai iššukuoto kilimo. Ambre Noir – neįtikėtinai greitai prisijaukintas kvapas, vos spėjus atsiskleisti pirmosioms miros natoms su vos juntamu pradiniu magnolijos blyksniu.

Image

Tada – stop. Tyliai ima vertis dvi sienos, iš kurių viena grimzta į nuostabią ambros šilumą, bet čia pat atsveriama kitos, paradinės pusės. Sausas, beveik pudrinis pojūtis stoja į pirmą planą ir čia ir pasilieka, kol jam į nugarą lėtai, bet ryžtingai alsuoja bedugnė.

Nepaprastai įdomus ir sudėtingas įspūdis kuriamas ambros ir santalmedžio giminystės, o gal verčiau priešingybės dėka. Kvapas apgaubia ir nepaleidžia, tirpsta ant odos, įsigeria į plaukus, yra ir nėra. Norisi eiti į teatrą, matyti gražius žmones ir palikti po savęs nuojautą. Lankytis geruose viešbučiuose, turėti tikrus lagaminus, jais nesirūpinti.

Image

Po daug laiko, po vėsokos įžanginės dalies, kai nebegali slėpti to, ko bijai, nežymiai ryškėja rytietiška vanilė, kuri čia tokia lengva ir tokia neįkyri, bet kartu ir tokia jauki, viską surišanti ir nuraminanti. Bet tik tiek, kad galėtum užmigti, nes abejonių daug ir išsidraskymo daug. Nes vis tiek viskas iš dulkių į dulkes.

Beprotiškai prabangus kvapas, kasdienos kvapas. Nes gražūs dalykai svarbesni už negražius, lengvi pokalbiai ir pirmi įspūdžiai pakylėja.

O dūžta į šipulius viskas, tai gal bent tegu dūžta gražiai.

Image

Pradinės natos – bergamotė, magnolija, mira

Širdies natos – santalmedis, irisas, ambra, labdanas

Bazinės natos – ambra, vanilė, muskusas

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s