Douce Amère, saldžiai kartus.

Šių metų vėlaus pavasario kasdieniu palydovu visai netikėtai tapo Serge Lutens Douce Amère, jau nebegaminamas ir dėl to sunkiausiai randamas. Ir dėl to su didžiausiu džiaugsmu pagriebtas iš apatinės lentynos, jau gerokai apsitrynusioje baltoje dėžutėje, kaip nesusipratęs ir tik per klaidą dar nenupirktas parfumas.

Image

Visada atsimeni dieną, kai perki kvepalus ir ją kaskart asocijuoji kiekvienąkart pasikvėpinus. Prisimeni, koks buvo oras ir kokios nuotaikos lydimas atidarei pakuotę, tada atsisėdai pamąstyti, gėrei kavą ar arbatą.

Buvo balandis, klegantis šeštadienis. Aš vilkėjau odinį švarkelį ir šilkinį sijoną,buvo beveik šilta. O vėliau, pėsčiomis grįžtant iš San Lazzaro (aka Kairiai – Šiauliai), tiesiai ant galvos užėjo baisi audra ir tiesiai šviesiai spjovė į veidą, nuprausdama bet kokį tai išdidumą ir padėties kontroliavimą. O po valandos ir vėl buvo giedra.

Image

Savo nuotaika toks panašus į Guerlain Après l’Ondée, Douce Amère galėtų vadintis jo pusbroliu. Pirmas įspūdis – šaltas šaltas vanduo su beveik alkoholiniu prieskoniu. Absentas? Anyžius? Bet vos už kelių sekundžių kvapas bunda, šyla, skverbiasi šilta konditerinė vanilė. Cinamonas? Žymioji Taičio gardenija Tiare? Jazminas? Kvapas toks baisiai keistas, kad nebesupranti, ar nori dar. Bet greičiausiai nori, ir net labai.

Absoliučiai unikalus ir genialus kvapas, apjungiantis vėsą ir šilumą, – jie nekonkuruoja, jie jaučiasi ABU iš karto. Tik pradžioje absentas kiek kibirkščiuoja, nors vėliau labai gražiai nusėda ant odos, įgaudamas solidesnio medienos alsavimo. Šiltas ir šaltas. Saldus ir kartus.

Gal todėl, kad galų gale nelaimi nei vienas, nei kitas, – Douce Amère nėra tinkamiausias ramstis, kai reikia žinoti, kuo būti. Nors ir pakankamai diskretiškas ir neįžūlus, tai visiškai neapsaugantis kvapas, kuris nepadės susidėlioti laidelių smegenyse ir apsimesti, kad viskas gerai. Apsisuks, išvažiuos ir neatsisveikins. Jis bet kuriuo metu pasijuoks iš tavęs, o grįžęs vėl paklaus, kaip sekasi – lyg niekur nieko. Bet ne iš bjaurumo: jis tik gal tiek pat išsigandęs ir nežino savo pusės.

Ir negalima ant jo pykti.

Image

Pradinės natos – absentas (Artemisia absinthium), anyžius, Tiare

Širdies natos – cinamonas, jazminas, lelija, vanilė, medetka

Bazinės natos – vanilė, muskusas, kedras

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s