O.P.S.O. teisingi kvepalai.

Pažintis su O.P.S.O. (Officina Parmense Sostanze Odorose) pasirodė esanti tikras atradimas švarių ir skambių kvapų ištroškusiai nosiai. Po to, kai 1816 metais Napoleono žmona Marija Luiza, Parmos ir Pjačencos kunigaikštytė, išreiškia savo meilę našlaitei, Parmoje pradeda palengva kurtis parfumerijos industrija. Kapucinų vienuoliai, įtikinti Marijos Luizos, neriasi iš kailio mėgindami ištraukti iš našlaitės esenciją, kol pagaliau iš lapų ir žiedlapių išgauna užslaptintą galutinę formulę, padėjusią pamatą Violetta di Parma, būsimiems kunigaikštytės kvepalams.

250px-L'impératriceMarie-Louise

Marija Luiza pavydėjo kvepalų pati sau ir susišlavė visus buteliukus atokiai nuo pašalinių akių. Akylai saugojo savo turtą iki pat mirties, ir tik po jos tiek kunigaikštystė, tiek jos kaimynai pagaliau galėjo susipažinti su revoliuciniu kvapu.

Tik tuomet, įtikintas ir  įsitikinęs savo sugebėjimais, 1899 metais gimė O.P.S.O. ženklas. Pervadinę savo kvepalus – parašą į Duchessa di Parma (Parmos kunigaikštytė), netrukus neįtikėtinai išpopuliarėjo ir už Apeninų pusiasalio ribų.

IMGP0783

1916 metais, rinkoje dominuojant vokiškiems stiprių kvapų odekolonams, O.P.S.O. įkuria visiems gerai žinomą Acqua di Parma ir kerta vokiečiams per veidą nuostabiai subtiliais ir švelniais Viduržemio jūros nuotaiką spinduliuojančiais aromatais.

Naujoji O.P.S.O. kolekcija – kvietimas atsigręžti į praeitį, į tikrumą, į rankomis kurtą prabangą. Įsimylėti kvepalus, mylėti kvepalus, prisirišti ir sutapti. Susikurti savo aurą ir erdvę, turėti savo knygas, įsileisti kitus arba ne į savo intymumą.

Pirmasis ir labiausiai įkvėpęs iš penkių kvapų – Araia. Tyras kaip čiurlenantis šaltinis, Araia atsidaro lengvai citrusinėmis bergamotės natomis ir tučtuojau į priekį praleidžia jazminą, rožę ir irisą, kurie po valandos vos vos suminkštėja į santalmedį, ambrą ir pačiulį.

opso ARAIA

Araia būtų galima vadinti himnu klasikai. Jis – kaip iš paveikslo nužengęs, nuo stalelio raitytomis kojomis paimtas, nuo suknelės šifono padvelkęs kvapas. Toks nuostabiai orinis, kilnus ir niekinantis visa, kas liūdna. Lengvai putojantis ir burbuliuojantis, lengvai persikinis, rėkte rėkiantis buvimo džiaugsmą, meilės laiškų grožį, širdies dūžius, raustančius skruostus, lėtai šukuojamus plaukus, į juos įsmeigtas šukas. Vėjyje šnarančius kaspinus, mažus girgždančius žvyro akmenukus parke po kojomis. Nuoširdų draugių laikymąsi už rankos, maudymąsi ežere, skambinimą pianinu. Truputį kaip Anė iš Žaliųjų Mansardų. Araia toks pažįstamas, toks tolimas, bet artimas, toks siekiamas, jaunas ir jaunystės trokštantis.

Antrasis kolekcijos kūrinys – Baiana. Prieskoniniai ambros kvepalai, kuriuose susimaišo viskas – rausvieji pipirai, muskato riešutas, pačiulis, santalmedis ir vanilė. Visko daug daug, tikras rytietiškas turgus su riešutais, medumi, maišais kario ir pipirų, vanilės lazdelių. Rausvieji pipirai kiek kutena nosį, kai tuo tarpu pagrindiniu smuiku groja vanilė ir pačiulis.

opso BAIANA

Duslus ir persekiojantis Baiana – kaip pritvinkusi naktis iš filmo “Tigras ir sniegas”, didelis mėnulis virš galvos, istorijos apie Babelio bokštą. Sunkus arba – arba kvapas.

Trečia stotelė – Carminia. Gėliškai vaisinis ir gaivus, pirmu įkvėpimu Carminia leidžia užuosti šviežią apelsiną, šviežias braškes, šviežius obuolius ir gėles, viską viename krepšyje.

opso CARMINIA

Vaiskios ir tyros pradinės natos rutuliojasi į alyvas, pakalnutes, rožes, kol nusėda į gražią briedragės, muskuso, ambros bazę. Tai kvapas, kurį tiktų turėti Downton Abbey dukroms. Kvapas pasivaikščiojimams, kvapas prie arbatos. Saulėtas, tyras, bet ne plokščias.

Ketvirtas ir paskutinis moteriškas aromatas – Dalila. O, apelsinų žiedai! O, bergamotė ir kartus greipfrutas! Kvapnioji kananga, rožė, jazminas, nerolis, kedras, vanilė ir muskusas. Visa, kas lieka – vanilės ir kedro šleifas, tinkamas sekmadienio pietums lauke su plazdančia staltiese ir metalinėmis kėdėmis raitytais atlošais.

opso DALILA

Dalila nedaužo širdies, bet tinka prie suknelės ir deserto. Tai ganėtinai diskretiškas kvapas su ryškiu vanilės pėdsaku, truputį apie viską ir apie nieką. Apie tingų sekmadienį su knyga ant kelių, rūbų lyginimą, lėtą mezgimą.

opso EDGAR

Vienintelis vyriškas aromatas Edgar – švarus citrusinis kvapas, kibirkščiuojantis bergamote, apelsinu, mandarinu. Po minutės kitos kiek aprimsta, suminkštėja, išlenda našlaitė ir apelsinų žiedai, labai gražiai žaidžiantys lengvumą ir solidumą, kol tradiciškai nusėda muskuso ir medienos bazėje.

O.P.S.O. naujoji kolekcija nustebino gerąja prasme, ir, nors neabejotinu favoritu tapo Araia, visi likę kvapai verti ne mažesnio dėmesio. Įdomi ir žavinti tiek O.P.S.O. atsiradimo istorija, tiek bendras kūrinių charakteris. Tai teisingi kvepalai. Neišsišokantys, struktūriškai tvarkingi  ir tuo ir patrauklūs. Neįtikėtinai kokybiški, išgryninti, sofistikuoti.

Žinote, kaip sako, “švarus garsas”? O.P.S.O. yra švarus kvapas. Tikras ir nužengęs iš paveikslo.

***

Visi O.P.S.O. aromatai išleisti Extrait de Parfum versijoje. Tai reiškia, kad kvapiųjų medžiagų procentas sudaro nuo 20% iki 40% skysčio tūrio. Laikosi pavydėtinai.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s