Hommage à Marlene Dietrich, šiltas moteriškumas.

Apie neišpasakytą trauką Marlene Dietrich jau kalbėjau tiek čia, tiek ten. Bus praėję kone 10 metų nuo pirmojo straipsnio, pirmos nuotraukos ar pirmos dainos, negrįžtamai įtraukusios į visai kitokią erdvę: ne saldžią ir apvalią Marilyn Monroe, ne blakstienomis klapsinčią Brigitte Bardot, o absoliučiai beširdišką, bet širdis daužančią vokiško ekspresyvizmo ikoną.

Image

Jau seniai svajotas ir visai netikėtai interneto platybėse nukautas Parfums Grès Hommage à Marlene Dietrich
tapo šio pirmadienio džiaugsmo ir pakylėtos nuotaikos priežastimi. Visiems (tikriausiai) žinoma Mont Blanc išleista limituota rašiklių kolekcija, skirta Marlene Dietrich. Ne bet kokių, o pagamintų iš platinos ir su inkrustuotais safyrais.

Image

Visgi rašiklis, kad ir koks įmantrus ir nepriekaištingai preciziškas bebūtų, nesukurs tokios emocinės auros, greičiausiai nukeliančios į 1940-uosius. 2007 metais Parfums Grès sukurta kolekcija – duoklė Dietrich kaip asmenybei, kaip aktorei ir kaip stiliaus ikonai, pirmajai apsivilkusiai fraką, pabučiavusiai moterį į lūpas, dainavusiai kareiviams ir aprašytai romanuose. Kaip nieko neatkartojusiai ir atgal nesigręžiojusiai idėjai.

Viena didžiausių Dietrich meilių parfumerijos srityje neabejotinai buvo Robert Piguet Fracas, precedentų neturintis tuberozinis grožis. Apie jį – greitu metu. Nepatvirtintais duomenimis ant aktorės tualetinio stalelio stovėjo ir Guerlain Vol de Nuit, ir Shalimar.

Parfums Grès Hommage à Marlene Dietrich rinkinį, kurį puošia kadras iš filmo “Šanchajaus ekspresas”, sudaro trys skirtingi aromatai – Hommage à Marlene Dietrich My Dream, Hommage à Marlene Dietrich My Life ir Hommage à Marlene Dietrich My Passion

Image

Pirmasis – violetinės spalvos šydu aptrauktas My Passion – Jean-Cristophe Herault ir Sidonie Lancesseur (Lumière Blanche kūrėjos) bendradarbiavimo rezultatas. Kvapas atsidaro lengvomis vaisinėmis ir baltų gėlių natomis, piramidėje nurodomas obuolys, cinamonas, pakalnutė, apelsinų žiedai, vanilė, ambra ir muskusas. Bendras įspūdis lengvas, neįpareigojantis ir visiškai negilus, greičiau tikra priešingybė aistrai arba ji itin paviršutiniška, jei toks ir turėjo būti pirminis sprendimas. Ant odos ryškiausiai groja rūgštūs vaisiai ir pakalnutė, nusivylimas – 90%. Bet kas, tik ne aistra, bet ko, tik ne Dietrich.

Image

Antrasis butelaitis My Dream greitai taiso padėtį: pirmąsias sekundes kaip šviežias oro gurkšnis išsiskleidžia gaivus ananasinis prieskonis, sumišęs su juodaisiais serbentais ir gvazdikėliais. Po kelių minučių kvapas kinta ir bunda heliotropas, pudrinis irisas, lelija, ryškus apelsinas su žiedais. Po valandos vaisiai nudūksta, lieka šiltas muskusas, ambra ir santalmedis.

nd.4130

My Dream toks šviežias, kad tampa beveik valgomas. Gaivus, bet kartu ir minkštas. Beveik paprastas, pudrinis ir apgaubiantis. Prie baltų pirštinių ir siaurų sijonų, laukiant taksi su erdviu salonu.

Trečias ir paskutinis himnas, pavadinimu My Life – charakteriu toks pat lengvas, kaip ir pirmieji du. Pristatomas kaip šipras, My Life su šipru, deja, neturi nieko bendro. Orinis ir gražus, kvapas įkūnija kartoką greipfrutą, lašelį romo, jazminą, kedrą ir pačiulį, kurių sąjunga tinkama kvėpintis vakarėjant, įšokus į kelnes ir juodus lakuotus batus, su griežta veido išraiška.

Image

Jei Parfums Grès trijulė ir išreiškia Marlene Dietrich grožį, tai tik vienpusį, moterišką ir trapiausią. Tai jokiu būdu ne vamp ir ne nuvalkiotas ir visur naudojamas femme fatale, tai ne gilūs ir sudėtingi kompoziciniai sprendimai, – tai tiesiog lengvi kasdieniai aromatai, 1930 metais buvę labai vietoje ir svaiginančiai moteriški. Tai kvapai ne tam laikui, o greičiau to laiko, atskrieję kaip aplamdytas atvirukas iš praeities, kada paprastumas dabartinėms mūsų akims nebuvo toks paprastas, niekas neišsikalinėjo dėl bažnytinių smilkalų ar supuvusių lapų samplaikos. Paprastai, bet ne prastai, moteriškai ir saldžiai, gaiviai ir brangiai.

O visa kita darė pati Marlene.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s