Ambre Russe, kiekviena šeima nelaiminga savaip.

Aš prisimenu lietuvišką žiemą, per pirmas pamokas laukiant, kol išauš, temstant ketvirtą. Iš bibliotekos velkamas knygas, klampojimą per sniegą, cigaretes ir kažkokį didelį liūdesį viskame. Arbatą kavinėse, šalančias kojas, spektaklius, pasivaikščiojimus, ilgą juodą paltą, savo gimtadienius sausį.

Tada aš išsitraukiu Ambre Russe ir viskas akimirksniu sugrįžta.

Image

Parfum d’Empire šedevras Ambre Russe, sukurtas 2003 metais – širdį į šipulius per sekundę paleidžiantis kvapas. Besąlygiška meilė iš pirmo žvilgsnio, akimirksniu iššaukianti slapčiausią tūnančią emociją, kaip kilimo volą nuo laiptų pradžios žemyn išskleidžiančios rankos.

Ambre Russe atsidaro gana stipria alkoholine nata, sumišusia su medumi. Degtinė ir kietas, truputį susicukravęs medus, už kurių sėdi nuostabi intensyvi ambra. Po kelių minučių degtinė nugaruoja ir ima skleistis juodos arbatos kvapas su griežinėliu citrinos – lyg tiesiai iš įkaitusio samovaro.Tuo pačiu metu atsiranda ir odos nata, prieš ugnį džiovinamų sunkių odinių batų su akyse tirpstančiu sniegu paveikslas. Jaučiami lengvi smilkalai, cinamonas, kalendra. Giliai sutemęs sugrįžusios Anos Kareninos vakaras mediniame kambaryje su apmušalais ant sienų, pradėtais laiškais, arbatos puodeliais, sušilusiais žirgais už durų.

Image

Ambre Russe toks puošnus ir barokinis, knygiškas, toks kilnus ir carinis, bet nedusinantis, nelipnus. Greičiau atvirkščiai – pakilęs nuo žemės, mąstantis, užsimirštantis. Nepaprastai sudėtingas, balzaminis, švelnus ir apgaubiantis, šiltas kaip traškantis židinys kambaryje, megzta skara ant pečių, sunertos rankos.

Image

Tinkamas šaltoms ir tamsioms žiemos dienoms, kai reikia apsaugos ir namų jausmo, kai nebeapsikenti plepalų, garsių balsų ir kavos. Kada beveik iki ašarų prisimeni save ir taip savęs pagailsta, bet viskas, ką gali padaryti, tėra susiimti ir nekalbėti.

Advertisements

2 thoughts on “Ambre Russe, kiekviena šeima nelaiminga savaip.

  1. Ačiū, magiškai gražiai aprašėte nepakartojamus ir tiesiog klaikiai gerus kvepalus. Brandų rudenį, arba dar geriau – šaltais žiemos vakarais jie man yra it antidepresantai…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s