Philosykos, kaip kvepia vasara.

Kai pirmąkart nuvažiavau į Markės regioną, buvo birželio pabaiga, ant žemės krito sunkios trešnės, pirmi abrikosai, dar tik sirpo persikai ir figos. Tiesa, tų pirmųjų ir netikrųjų figų jau buvo galima rasti turguje ir supermarketuose, skirtų kvailiems miestiečiams, kurie nežino tikros figos skonio, nes nemoka laukti. O laukti reikia rugpjūčio, su kurio pradžia išsipildys ir visą likusį mėnesių ciklą brandintas laukimas.

Figa yra įrodymas, kad Dievas egzistuoja. Absoliuti tobulybė, parsidavimas iš pirmo žvilgsnio, šis vaisius yra kaip koks taškas šauktuke. Kaip plikytu kremu įdarytas ragelis, kaip tiršta kavos puta, kaip baltas smėlis prie jūros ir žydras vanduo, kaip autostradoje žydintys medžiai ar kaip bažnyčios pavėsis karščiausią metų dieną. Figa yra įkūnijimas viso to, dėl ko leidi sau mėgautis ir nejausti kaltės, važinėti motoroleriu po siauriausius skersgatvius ir nuožulniausias panoramines aikštes su vaizdu į jūrą, skaityti knygas hamake, valgyti ką tik išsuktus ledus ant 45° pakrypusio lauko stalelio ir apsimesti, kad niekada nemirsi.

dip-111_1z

Diptyque Philosykos įvardijamas kone visų laikų geriausiu figos kvapu. Nuostabiai žalias ir šviežias, Philosykos yra ne vien figa. Tai visas figmedis, pradedant sodriais lapais ir baigiant medžio šaknimis, trupučiu vandeningo žemės aromato, virš kurio tvieskia ryškiai mėlynas dangus be jokio debesies.

fico foglie

Kvapas atsidaro sultingos žalumos pojūčiu, lyg uostum visą medį su tankia lapų kepure. Ir čia išnyra figa, kurią pro lapus sunkiai įžiūri dėl tokios pat žalios spalvos. Tiesi ranką, apčiuopi minkštą vaisių, kuris savo forma toks panašus į sėklidę, lėtai skini, nes luobelė jau beveik plyšta ir sunkiasi minkštimas. Rankomis lėtai lupi kiek gleivėtą žalią odą, kuri viduje balta, švelni ir pieniška, tada susikaupi ir suleidi dantis.

fichi-e1284284639450 (1)

Pirmąkart atrodė, lyg valgyčiau akį. Balta luobelė viduje slėpė minkštą sferą, sudarytą iš raudonų plaušelių, sueinančių į centrą. Keistas ir prieš tai nejaustas potyris, toks goslus ir kažkoks jaudinantis, raudonas ir sultingas, apvalus ir salsvas. Jo seksualumas iš pradžių vertė jaustis nepatogiai, bet galų gale buvo stipresnis už viską.

Philosykos yra figos valgymo aktas. Sunokusios ir beveik sprogstančios, paspaudus imančios sunktis tarp pirštų. Tada ėmimas dar vienos ir dar vienos, nes neįmanoma pasitenkinti viena.

Figa (itališkai – fico) reiškia moterišką lytinį organą. Gal visgi ne šiaip?

Advertisements

4 thoughts on “Philosykos, kaip kvepia vasara.

  1. Taip maloniai suskaičiau apie tą nepaprastą figos grožį, ačiū. Man rimtas konkurentas Philosykos yra L’Artisan Premier Figuier – figa čia karalienė, apgaubianti savo tobuluoju šydu… Gaila, kad aš šiandien jau pasikvėpinusi, o tai eičiau ko nors figiško savo komodoje ieškoti 🙂

  2. vienas gražiausių kada nors mano skaitytų aprašymų vieniems iš gražiausių pažintų kvepalų. Nuostabu. Ačiū. Rašykit… Jums sekasi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s