Jo Malone Cologne, angliška elegancija.

Būna, kad pavargsti nuo sudėtingų kompozicijų ir šokiruojančių interpretacijų. Viskas, ko nori – tai tyro ir skaidraus, švaraus ir lengvo kvapo, neperkrauto natomis ir sluoksniais. Nebūtinai tvankiai vasaros dienai, bet ir tada, kai prie nuo baltumo girgždančių marškinių trūksta lašo kilnumo, lyg tarp kitko, akims ir protui prašviesinti.

Ta proga gavau dovanų Jo Malone dėžutę su parfumuotais kūno kremais ir odekolonais stikliniuose indeliuose. Reikėjo tik sulaukti lengvo sekmadienio ryto su šviesia galva ir skaidriomis mintimis.

Image

Jo Malone vardu, taip gražiai skambančiu lietuviškai, kuria Didžiosios Britanijos kvepalų dizainerė, pradėjusi karjerą dirbdama floriste. Nuo čia ir kilo idėja bei pagrindinė Jo Malone namų filosofija atkurti ir sujungti ne daugiau kaip du – tris kvapus, kuriuos būtent nesudėtingos kompozicijos dėka vėliau būtų galima sluoksniuoti. Arba ne, jei norisi išgryninto ir kokybiško linijinio aromato.

Image

Pirmasis ir kone labiausiai iš visų trijų sužavėjęs kvapas – Lime Basil & Mandarine. Nuostabiai realistiškas nuo pat pirmo įkvėpimo, šviežias ir traškantis, gaivus ir sultingas. Kvepia taip, kaip ir vadinasi – kartoku laimu, tarp pirštų patrintais baziliko lapeliais. Toks žoliškumo įspūdis verčia jausti bergamotę, šaltą arbatą, vėsią mėtą stiklinėje su ledukais, gazuotą vandenį, lengvai salsvą mandariną. Čia pat iš citrusų išnyra ir gaivinanti vetiverija, baltasis čiobrelis. Lime Basil & Mandarine nepaprastai švarus, kai norisi ar reikia kvepėti nepretenzingai, tačiau savitai, ne paprastais citrusais ir bazilikais, bet visu sekmadieniu golfo lauke ar tvarkingu pikniku lygiame parke.

Image

Antrasis Nectarine Blossom & Honey – jau visai kitokios nuotaikos, šimtu procentų išpildantis pavadinimą. Kvapas intensyvus ir itin persikinis, saldus kaip gerai sunokęs nektarinas, kurį valgant neišvengiamai apsilaistai sultimis. Jaučiasi slyvinės užuominos, sumišusios su juodaisiais serbentais ir gėlišku akacijų medumi. Viskas kartu – labai efektinga ir sultinga, labai valgoma, užuodžiama, goslu ir tiršta. Tinka prie suknelės pas močiutę saulėtą vasaros dieną, pas draugus prie pietų stalo, Venecijos bare prie Bellini.

Image

Paskutinis ir labiausiai nustebinęs aromatas Red Roses – vienareikšmiškas atsakymas tiems, kurie ieško tobulos šviežios rožės. Pati gražiausia čia – pradžia, žaižaruojanti ir rasota, šviežia šviežia ir traški traški rožė, skaidri ir tyra, jauna ir tikra. Red Roses kompoziciją sudaro net septynios rožių rūšys iš viso pasaulio, papildytos lašeliu citrinos ir šildančiais našlaičių lapais. Kvapas absoliučiai autentiškas, jei ne geresnis už ką tik nuskintas rožes, sumerktas į vazą. Neįtikėtinai kokybiškas, kaip ir visi Jo Malone kūriniai, Red Roses verčia aikčioti iš nuostabos nuo tikroviškumo, gaivumos ir lengvo pudriškumo su trupučiu mėtinės vėsos. Neperspaustas, orinis, labai tikras, karališkas aromatas, neabejotinai reikalaujantis didelės meistrystės ir fantazijos. Tinka prie knygos, prie arbatos ir prie gražaus gyvenimo su įpročiais ir tradicijomis.

Image

Kartais taip trūksta subtilumo visame kame, klasikinio ir išgryninto skonio, paprasto, bet ne prasto, neiššaukiančio, bet daug pasakančio. Nelendančio į akis ir žinančio, kada geriau patylėti.

O kam reikia, patys susiras.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s