La Pluie, audra stiklinėje.

Palinkėkite vieni kitiems ramybės.

Atvažiuoji ir išvažiuoji, grįžti, krauniesi, išsikrauni, nebeturi savo lovos ir prabudęs ryte dar minutę bijai, skaičiuoji, leki, nespėji, skambini ir neberašai, seki rytus vakarus pro traukinio ir autobuso langą ir nebežinai savo vietos.

Kaip liūdna yra grįžti namo. Po ketverių metų pagaliau parsivežti violončelę ir nebemokėti groti. Ir laikyti kampe kaip kokį savo priekaištą, priminimą ir prisiminimą, nemiegojimų, išsidraskymų ir šlapių Šiaulių gatvių šešėlį.

Image

Miller Harris La Pluie yra kaip koks pritemęs kambarys su lova ir paskleistais lapais, juodraščiais ir kvailais dienoraščiais, keliomis nuotraukomis ir virš visko kabančia klaikaus laikinumo žyme. Kad viskas baigsis, ir gal net greičiau nei atrodo.

Galvoji apie artimųjų mirtį ir jautiesi kaip koks aktorius, paprašytas paverkti. Nebemoki skaityti natų ir būdamas ten, nori būti čia. O grįžęs nebežinai, kur dėtis.

Aš pasiilgstu lygumos ir duobėtų žvyrkelių, sodriai žalių miškų ir šalto vėjo kiaurai per kaklą. Stingdančių rytų ir vėlos aušros, šiltų batų, tylios kalbos, ilgų debesų ir lietaus.

Image

La Pluie savo nuotaika panašus į du didžiuosius Guerlain šedevrus Après l’Ondée ir į L’Heure Bleue; jis užburia savo melancholija ir stingdo šalčiu, pradinėse natose kylančiu iš levandos, vetiverijos, kvapniosios kanangos ir mandarino. Visgi pirmas gaivus, raibuliuojantis, šiprinis įspūdis trunka ganėtinai trumpai ir kvapas ima greitai keistis vis minkštėdamas, užleisdamas vietą šiltesniems pudriniams akordams su vos kirbančia ir dirginančia vandens nata. Jei Après l’Ondée yra po lietaus garuojanti žemė, La Pluie, kaip ir sufleruoja pavadinimas, yra pats lietus, nuo atdaro lango išplėšta vientiso vandens ošimo sekundė, kai užsimerkęs nebesupranti, ar lyja, ar tai tik vėjas. O lietus toks minkštas ir beveik panašus į didelį apkabinimą ar į šiltą vilnonę antklodę su tais pačiais prakeiktais prisiminimais aplinkui ir iki kraujo nugrotais pirštais. Ir tada norom nenorom pagalvoji apie tai, kas neišvengiama, bet viskas, ką turi, tėra daug daug baltų šviesų.

Ir viskas, ko nori, tėra ramybės palinkėjimo išsipildymas.

 

Advertisements

One thought on “La Pluie, audra stiklinėje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s