Calèche, visa galva aukščiau.

Jau kelintą dieną galima užuosti ateinantį rudenį. Iš naujo matyti tūkstančius žmonių, išbėgančių į gatves per pietų pertrauką, vitrinose išstatytas kanceliarines prekes, naujai pakabintą teatro sezono programą, augančias traukinių ir autobusų bilietų kainas, energingus pirmakursius su jų prakeiktu pasitikėjimu savimi ir naktines orgijas, blondines švedes su mini šortukais ir baltais teniso bateliais, vokietes su Converse, itales su Hogan, ispanes su visų vaivorykštės spalvų drugeliais plaukuose ir plaukuotomis rankomis. Pirmosios paskaitos devintą, užtinusios akys ir krūva nuorūkų laukiant dėstytojo, krizenimai ir rašinėjimai tušinuku ant rankų, apsilaupęs nagų lakas, nusirutuliavęs megztinis, neplauti plaukai, dar kelios cigaretės, sausainių trupiniai, krykštavimai ir krizenimai, draugių žviegimai, pietūs, pica, picos gabalai, eilės, dabar kava, man tokią, o man anokią, euras, euras dešimt, euras dešimt?? Vėlavimai, bėgimai atgal, dar viena cigaretė, paskaitos, pro langą kaitinanti saulė, nuobodulys, tušinuko barbenimas, nagų laupinėjimas, paraščių marginimas, krekerių kimšimas, vakaro planavimas, pabaiga, cigaretė, vertimasis per galvas, pigus vynas, kokteiliai, dušas, gabalas picos, vynas, kokteiliai, rėkimas ir žviegimas, svirduliavimas, dainavimas, stop.

Image

Mano pirmieji mėnesiai buvo beveik tokie. Tada ištirpsti arba ne, eini koja kojon arba atsitrauki ir pasilieki stebėti, kaip kiti užstringa laike ir kasvakar renkasi į Verdi aikštę su šunimis ir dredais tam, kad eilinį kartą susėdę į ratelį prie alaus butelio prakeiktų kapitalistinę santvarką.

Sukurti 1961-aisiais, Hermès Calèche yra tam tikra prasme atsitraukimo kvapas – Berlyno siena -, dažniausiai pasmerkiamo pasirinkimo nebendrauti su visais pojūtis, staigaus suvokimo, kad universitete ir po jo esi apsuptas žymiai daugiau idiotų negu mokykloje, atėjimas. Tvirtas kaip niekada žinojimas, kad nenori visada kalbėti apie maistą, rūbus, gėjus, serialus. Tada bandai pajuokauti, bet savo siaubui pamatai, kaip tai rimta, ir viskas pasirodo beveik ironiška, bet lieki kaip apvalus mėnulis pats sau ir nusiteiki nebesitikėti per daug.

Image

Calèche yra kaip koks sarkastiškas žvilgsnis ir paniekinantis nutylėjimas. Klasikinis, nuostabiai aldehidinis ir zomšiškai minkštas. Jis nesistengia šokiruoti, bet pribloškia savo tikrumu ir svoriu. Pradinėse natose jaučiami aldehidai, sumišę su sodria bergamote ir šilta citrina, lyg suslėgta su cukrumi storastikliame stiklainyje. Po dešimties minučių kvapas nusėda, susiima, harmonizuojasi, išlenda apdulkėjusios gėlės, graži tvirta mediena. Kiek prieskoninės, kiek vyriškos vetiverijos, sandalo, kipariso natos jungiasi su kvapniąja kananga, jazminu, rože, ambra ir pirmu smuiku grojančiais aldehidais, bendrame Calèche paveiksle išpiešiančiais tas pačias medines vežėčias (calèche – dvirãtis vežimas, vežėčios, pranc.), dardančias velniop nuo žmonių minios.

Sodrus ir saugantis, tvirto charakterio Calèche sukurtas tiems, kuriems dažnai tenka likti vieniems. Kurie turi savo knygas ir neturi nieko įrodinėti. Ir toms dienoms, kai reikia drąsos atsiriboti.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s