Baume du Doge, kelionė ir uostas.

Po įtempto ir įspūdžių kupino savaitgalio Pitti Fragranze 2013 renginyje su gražiais žmonėmis, žemais pufais lauko terasoje, magiška atmosfera tarp daugybės nosių asmeninių istorijų, susipynusių tarpusavyje, ir su viską vainikavusiu siurrealistiniu lietumi sekmadienio vakare, – grįžtant traukiniu namo atrodo, kad per dvi paras pergyvenai šimtus gyvenimų.

Tolimos kelionės į Indiją ir Arabiją, artimesnės po Europą ir net po savo kiemą; duoklės rašytojams, jūreiviams, romėnams ir kekšėms, sąsajos ir metaforos su kraujo grupėmis, narkotikais, cigaretėmis, atskiromis molekulėmis; mirtys ir liūdesiai, apsigaubę našlaičių rūke; didelės ir gražios tradicijos iš angliško dvaro, iš sultono žmonų buduaro, iš baltos Londono antikonformistų laboratorijos.

Tokią pat – kelionės ir atradimo džiaugsmo – nuotaiką žodis žodin, arba, greičiau, nata naton ištransliavo nuostabiojo dueto Eau d’Italie Baume du Doge, lyg tyčia patekęs ant riešo pliaupiant lietui traukinių stotyje, lyg tyčia apibendrinęs ir įprasminęs laimingo nuovargio pilną rugsėjo vidurį.

Image

Baume du Doge yra neįtikėtinai jaukus ir apgaubiantis kvapas, gal kažkiek dėl to, kad pradiniuose akorduose kiek primena Kalėdas. Pašalę, tinklelyje iš lauko parnešti apelsinai ir šiluma širdyje, nusėdanti ant odos ir neapleidžianti nuo pat pirmo papurškimo. Apelsino žievelė čia susimaišo su kardamonu ir cinamonu, bet ne vulgariai, o tik vos vos, duodama tik dalelytę užuominos ir praleidžianti lengvą smilkalo dūmą, mirą ir šafraną. Venecijos pirklys, išsilaipinęs pakrantėje ir traukiantis iš tolimosios Azijos parsivežtus prieskonius, audeklus, medines pastovėjusias vaisių dėžes. Tačiau visi sumišę kvapai kuria toli gražu ne įprasto rytietiško sunkumo ir duslumo įspūdį – jie tylūs, prigesinti, švelnūs, bet neprasivadėję. Jie kažkokie išmintingi ir santūrūs, sukaupę begalę prisiminimų ir nešiojantys istorijas akyse.

Image

Baume du Doge yra įkvepiantis, bet kartu ir raminantis kvapas su bazėje nusėdančia švelnia vanile, benzoinu ir kutenančia vetiverija. Balzaminis, medinis, sakingas, tirštas, bet kartu ir plevenantis, šylantis, kylantis ir vėl nusėdantis, kaip koks rūkas apkabinantis, neraminantis, bet kartu ir saugantis. Nuostabus atradimas vėstantiems rugsėjo rytams ir dar vienas postūmis iš esmės pergalvoti asmeninį kalendorių, nes laivams saugiausia uostuose, bet jie ne tam skirti.

Advertisements

One thought on “Baume du Doge, kelionė ir uostas.

  1. Ačiū už įdomias įžvalgas ir patirtis, kuriomis dalinatės. O Baume du Doge nuo šiol įsirašau į privalomų pauostyti sąrašą 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s