Lumière Noire pour femme, jei sienos prabiltų.

Už lango trečią dieną lyja ir vakare miestas paskęsta oranžiniame rūke tarp žibintų, viduramžių arkų ir siaurų skerstgatvių. Temsta anksti ir šeštadienį aštuntą po dviejų taurių vyno miestas atrodo siurrealistinis. Neįtikėtinai gražus ir susispaudęs, pakrypęs ir susilenkęs, su kiekviena marmuro plyta po kojomis pasakojantis vis kitą istoriją, menantis vis kitą patamsyje išprievartautą mergelę, turtingųjų žirgų trepsėjimą, judesį ir gyvenimą.

Image

Maison Francis Kurkdjian sukurtas Lumière Noire pour femme yra pasakiškai kokybiškas gėlinis rožės ir pačiulio šipras. Jis yra toks, už kurį vidury šlapio grindinio tau perpjauna gerklę ir paleidžia visą tavo buvimą vėjais: tavo grojimą pianinu, lotynų mokėjimą ir tavo namo lubas, kurias išdažė Da Vinčio mokinys.

Viskas vyksta čia, mano mieste, kuris toks persisunkęs istorijos ir istorijų, kad kiekvienąkart supranti, kaip viskas kraupiai trumpa.

Lumière Noire pour femme yra odė amžinybei. Amą atimanti rožės ir narcizo interpretacija nukelia į praeitį šimtus metų atgal ir tiek pat pirmyn. Jis gėliškai klasikinis ir tikras, vieną sekundę savo putojančio vyno burbuliukais primenantis YSL Yvresse, kitą savo lengva drėgme verčiantis matyti aplijusį močiutės gėlių darželį. Kvapas toks atsiplėšęs nuo žemės ir orinis, keistai kilnus ir vien savo buvimu pakylėjantis, gražus, bet to neįrodinėjantis.

Image

Labai lengvai papipirintas ir pažolintas, jis atskleidžia ir kažkokią animalistinę nuojautą. Traški ir sultinga, trapi ir kūniška rožė. Švarūs popieriaus lapai žvakės apšviestoje bibliotekoje, laukiantys kruopštaus tekstų perrašymo. Vežimaitis su rytiniais laikraščiais, slyvomis ir abrikosais dar vėsoką gegužės rytą. Trapios porceliano lėkštės ir krakmolinta staltiesė pietums. Ir tuo pačiu instinktyvus žinojimas iš kartos į kartą, beveik gyvuliškas ėjimas priekin, grūmimasis ir gležna mirtis žiurkių ir vagių prispaustoje gatvelėje.Ir tavo eilėraščiai, trys kalbos ir pianinas eina velniop, ir tik Da Vinčio lubos lieka kitiems.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s