Wilde: kvapas, kuris drįsta.

So that man thought that the important thing was to have, and did not know that the important thing is to be.

Kaip neskaitome skirtingų rašytojų romanų vienu metu, taip ir Jardins d’écrivains kvepalų linijai suprasti ir pajausti reikia nusiteikimo ir atsidėjimo kiekvienam rašytojo kvapui. Prabėgšmiais pauostinėti ir nuo popieriaus nuspręsti apie kvapą būtų itin grubu ir neatidu Anaïs Biguine, oficialios namų nosies, atžvilgiu. O spręsti ir įsijausti tikrai yra apie ką.

Image

Apie naujausius Jardins d’écrivains kvepalus Orlando jau rašiau čia. Sausas ir bauginantis, bet tuo pat metu pudrinis ir apelsininis kvapas kaip pirštu į akį sukoncentravo ir iš naujo atgamino Orlando knygos ir filmo esmę.

BET. Jei būčiau galėjusi rinktis, mano pirmas kartas būtų buvęs su Wilde.

Dedikuoti ekscentriškajam airių rašytojui O. Wilde, nūnai tapusiu anglosaksiškos kultūros ir tradicijos vartais, kvepalai Wilde nukelia tiesiai į XIX-ojo amžiaus aštuntą dešimtmetį, kuriame skurdas buvo skurdesnis ir turtas turtingesnis. Wilde tiesiai šviesiai pritrenkia savo klasikiniu griežtumu, sujungtu su angliška beprotybe.

Kvapo pirmosios natos atneša bergamotę ir vynuoges, šviežias, bet ne per daug sultingas. Pirmasis įspūdis iškart galvoje piešia žymiojo dendžio Doriano Grėjaus, žingsniuojančio šlapiomis Londono gatvėmis, paveikslą. Ekstravagantiškas ir išsiblaškęs, jaunas ir dėl to ciniškas, vėlią popietę jis pasiekia draugo dailininko Henrio namus. Ir štai išlenda širdies natų puokštė, susipynusi iš beveik kieto ir medicininio gvazdiko ir iš juodos angliškos arbatos su viską pasaldinančiu lengvu figos dvelktelėjimu ir plačiais šviežio oro gūsiais, kamuoliais atriedančiais pro atdarą langą iš vidinio sodo. Popietė baigiasi, jaunasis Dorianas ruošiasi eiti į teatrą, ir gaivaus skutimosi losjono kvapas susilieja su parsineštais senovinių baldų kvapais. Wilde nusėda į briedragės ir vetiverijos bazę.

Image

Keistas ir itin originalus kvapas nuskraidina į hedonistinį ir snobišką O. Wilde pasaulį. Vyriškas ar moteriškas? Savo ekscentriška esybe Wilde neduoda tiesioginio atsakymo. Jis toks dvilypis ir dvilytis, bet kartu ir toks vientisas, kad ištransliuoja unikalų charakterį, kokio nerasi niekur. O jį dėvėti reiškia nusimesti seną odą.

“One should always be a little improbable”, – teigia O. Wilde ir šia mintimi apibendrina viską. Gerų manierų ir gero auklėjimo svarba susipina su drąsa eiti toliau, negu leidžiama. Būti verdantiems ir gyviems arba nebūti visai. Drįsti.

Tinkamas tiems, kurie jaučiasi nepilnaverčiai ir minkšti, kurie pavargo laikytis taisyklių ir kurie norėtų apsisukti ir nueiti nuo nuobodžių žmonių nuobodžių plepalų, bet nedrįsta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s