Violette Fumée, o tada nors ir tvanas.

Rugsėjį turėjau garbę pakalbėti ir paklausyti naujausių kvepalų Violette Fumée pristatymo iš paties Jeroen Oude Sogtoen, Mona di Orio parfumerijos namų įkūrimo bendrapartnerio, likusio vieninteliu šio kvepalų ženklo atstovu po netikėtos Monos mirties. Violette Fumée – paskutinis Monos kūrinys, dedikuotas būtent Jeroen – jo asmenybei, jo prisiminimams ir jo mylimiausiems komponentams.

o.21094

Violette Fumée, pasirodęs rinkoje tik prieš mėnesį, yra šviežiausias Les Nombres d’Or kolekcijos (kvapą gniaužiančių mono-charakterio aromatų, tarp kurių yra ir nuostabioji žaižaruojanti tuberoza, ir žymusis brangusis agarmedis) narys. Oficiali Violette Fumée ingredientų puokštė juodu ant balto rodo našlaitę ir jos lapus, rožę, levandą, bergamotę, briedragę, opoponax, mirą ir kašmyrą. Teoriškai.

Praktiškai Violette Fumée  – neapsakomas aprūkęs ir gilus sapnas, jau nuo pirmo įkvėpimo užbūręs ir užhipnotizavęs iki mirsiu-turėsiu stadijos. Tai kvapas – rūkas, o gal rūko kvapas, gal scena iš filmo “Kiti” su tirštoje miško baltumoje klaidžiojančia heroje. Tai kvapas, kuris skandina, gramzdina ir traukia į save, tuo pačiu apkabindamas ir švelniai glostydamas kaklą. Matau jį vėlų rudenį su jau pūvančiais lapais po kojomis ir šviežia drėgme, tvyrančia ore. Matau jį ant laukiančios iškvėpintos skaros ankstų rytą, kai taip šalta keltis ir rengtis; ir vėlią popietę, kai jau temsta ir pareini namo prie knygų ir arbatos, ir gyveni truputį ant ašmenų.

nd.18872

Pirmosios kompozicijos natos padvelkia vėsia ir traškia levanda, susimaišiusia su bergamote. Neįtikėtinai kokybiška ir vaizdinga, pakylėjančia ir energizuojančia, bet ne per daug. Po kelių minučių kvapas įgauna gana aiškią dūmo kryptį: tai minkštas pypkės tabakas, į kurį tuoj pat įsilieja zomšos ir kašmyro švelnumas… ir čia kvapas užgriūna visu savo svoriu, natos nebeturi nei pradžios, nei pabaigos, bet kaip muzika plaukia viena iš kitos, sunkiasi ir pinasi išvien. Belieka užsimerkti ir bandyti sugauti trapią našlaitę tabako debesyje, turkišką rožę, ištirpstančią sausokoje pudrinėje bazėje. Čia pat ir vetiverijos solidumas, ir Viduržemio šalavijas, ir gilyn traukianti prabangi mediena, ir sodrios minkštos dervos… Ir viskas lyg per miglą, lyg besivejant baltą kylantį dūmą.

Gal vaiduokliai iš tiesų esame mes patys?

Violette Fumée susipina stiprūs vyriškojo prado tonai ir širdį kutenantys gourmand akordai. Nustebau, kad daug kas jį laiko visgi labiau vyrišku kvapu. Man šis Mona di Orio kūrinys vienareikšmiškai kybo virš lyties, virš amžiaus ir virš žemiškų rūpesčių. Kalbant apie rūpesčius, pradėti taupyti galima jau dabar, nes šis nepaleidžiantis narkotikas gali būti jūsų už nei daug nei mažai – 230 eurų už 100ml. O tada nors ir tvanas.

Advertisements

One thought on “Violette Fumée, o tada nors ir tvanas.

  1. Šiandien turėjau garbės įkišt nosį į juos. Fantastiškas kvapas! Labai turtingas, stebinantis natų gilumu, kiek nostalgiškas. Regis, turiu naują norą 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s