L’Ombre Dans L’Eau, rožė ir juodieji serbentai.

Kvepalai nustebina dažnai, nors ir ne taip, kaip norėtųsi. Kiek apipurkštų mouillettes keliauja į šiukšlių dėžę arba – geriausiu atveju – į kojinių stalčius? Ir kiek kartų yra tekę sustoti ir kaip kokiai neišauklėtai sušukti: žmonės, palaukit, grįžkit, uostykit, čia yra JIE, šedevras! Tokią sceną spalio viduryje turėjo garbės pamatyti Profumeria Naldi klientai, kai mano rankose atsidūrė prieš 30 metų sukurtų Diptyque L’Ombre Dans L’Eau mouillette taurelė.

Image

Pirmas įkvėpimas – neperdedu – verčia atsisėsti. Padvelkia tokia šviežia žaluma, kad apsvaigsta galva. Visgi, žaluma čia ne šviežiai nupjautos žolės, o neįtikėtinai vėsaus ir drėgno juodųjų serbentų krūmo pavėsyje. Koks įspūdis, koks svaigulys! Pirmosios natos kartu su rūgštokais juodaisiais serbentais atneša ir šviežią rožę su lengvu citrusiniu šydu. Šis nepadoriai paprastas derinys visgi yra toks genialus, kad nesinori atitraukti nosies. Užtat nori griebti už alkūnės kiekvienam praeiviui ir liepti pauostyti. Nosis vėl įsikniaubia į kvapą…ką jis primena? Močiutės serbentų krūmus ir vėsius vakarus sode, aukštą žolę ir varlių baimę, po balkonu nulenkusias galvas rožes, truputį atsiduodančias avietėmis ir muilu. Grynas kaimo oras pritemusį vakarą su akmenimis apklijuotu šuliniu po vyšnia, šiltnamyje bręstančiais pomidorais ir nuo uogų mėlynais nagais.

Juodieji serbentai dėl neaiškios priežasties visada primena namus. Gal todėl, kad čia jų niekas nevalgo, nes greičiau sunoksta saldūs persikai ir melionai. Gal todėl, kad rūgščią juodųjų serbentų uogienę vaikystėje vis bandydavom pakeisti avietėmis ir vyšniomis, bet ji ir toliau it gyvas priekaištas stovėdavo kaip milžiniškas vitamino C šaltinis ir negalėdavo praslysti nesuvalgytas.

Image

L’Ombre Dans L’Eau arba šešėlis vandenyje yra gyvesnis už nuotrauką prisiminimas, jei yra ką prisiminti. Jis toks vėsus ir traškantis, EDP versijoje truputį intensyviau saldėjantis, bet laiku sustojantis. Rožės krūmas puikiai įsipina į serbento draugiją, būdamas toks iš savęs puošnus, bet neišsišokantis. Tai kvepalai tiems, kurie neprisijaukina rožės ir asocijuoja ją su senoviniu tetos buduaru. L’Ombre Dans L’Eau nerasite jokio pudriškumo, jokių aldehidų, jokio aliejingumo ir sunkumo. Bet rasite vėsų vasaros vakarą su sodriais žaliais stiebais ir lapais ir, regis, trykštančiu gaiviu gyvybės vandeniu. Garbės žodis, tokio įspūdingai šviežio ir savito kvapo dar nėra tekę sutikti. Kur jis buvo visus tuos metus?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s