Lipstick Rose, kaip kvepia bučinys.

Gražu ir gera turėti prisiminimų apie vaikystėje užstrigusį mamos paveikslą su vonios veidrodžiu, ant kurio stovėdavo keli flakonai Paloma Picasso ir Roma kvepalų, dėžutė šešėlių ir vienintelis raudonas Chanel lūpdažis visiems metų laikams. Kaip būdavo įdomu ir ilgu svajoti užaugti ir turėti savo buduarą su tvirtais metaliniais prancūziškais lūpdažiais ir didele pūkuota kempine pudrai, pas gimines tikrinti kosmetikos stalčius, klausytis šansonų ir žavėtis elegantiškomis damomis. Traukiamo lūpdažio kvapas buvo prabangos kvapas, šventės kvapas. Jis lydėdavo į teatrą, Kalėdų pietus, gimtadienių vakarienes ir dažniausiai būdavo apsuptas itališko plaukų vaško, lyginamų marškinių ir teikiamų gėlių aromatingo debesies.

Image

Frederic Malle Lipstick Rose yra kur kas daugiau nei lūpdažio kvapas. Pirmosios natos pritrenkia našlaičių žiedlapiais ir vaškuota, aliejinga rože. Kvapas iškart primena riebų ir brangų lūpdažį tvirtame dėkle su įspaustu gamintojo logotipu. Jaučiama vanilė ir lengvai sūrstelėjusi ambra; iš gilumos kyla ir žemiška vetiverija ir lašelis greipfruto. Lipstick Rose iškart įtraukia visa savo esybe. Baigiantis pirmai fazei našlaitės beveik nusivadėja ir lieka tik nuostabi rožė, minkšta ir švelni, truputį pudrinė ir sausesnė, į draugiją pasikviečianti švarų muskusą. Jis nėra toks nekaltas, kaip atrodo. Jis toks moteriškas, kad apjungia tiek moters – mamos, tiek moters – mylimosios paveikslus.Tai angeliškas mamos bučinys vaikui. Tai 1920-ųjų Paryžius ir kino žvaigždės su vualiais ant akių, balta oda ir svajingu žvilgsniu.

Image

Frederic Malle Lipstick Rose yra bučinio prisiminimas. Būdamas toks intymus ir naminis, kartu jis yra ir pasiutusiai prancūziškas, vintažinis ir drauge pranokęs modernizmą, minkštas ir raminantis, skaudus ir atsisveikinantis. Širdį draskantis. Kaip prisiminimas to, kuo norėjai būti, bet kur jau niekada nebenuvažiuosi, nes laikai kiti, ir baruose nebegalima rūkyti.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s