Chergui, dykumos poezija.

Šienas, medus, tabakas ir oda. Santalmedis, ambra, smilkalai. Vilkdalgis, rožė, muskusas.

Įsivaizduokite Maroko dykumą, sausą saulę ir gyvybę įpučiantį vėją. Tai yra jis – Chergui.

Image

2005-aisiais pasirodęs Serge Lutens namų kūrinys, už kurio slypi geniali nosis Christopher Sheldrake, yra tyriausia poezija, supilta ir uždaryta į buteliuką. Kone populiariausias ir daugybės liaupsių susilaukęs Serge Lutens aromatas Chergui yra balzamas sielai ir sergančiai širdžiai. Jis bemat įtraukia, apkabina ir nepaleidžia. Jau nuo pirmųjų natų Chergui pulsuoja sausą karštį, išdžiūvusių šiaudų kvapą, tirštą medų iš arabiškų saldumynų. Bet. Jis nėra įkyriai saldus ir limpantis, o veikiau tvyro ore, maišosi su saule, po kojomis šiugždančiu smėliu, aptemusiomis akimis, svaigstančia galva.

Po pirmųjų minučių kvapas pasuka link vyriškesnės pusės: įsilieja oda, tabako lapai ir lengvas smilkalo dūmas, bet ir čia nėra numatomos linijinės raidos. Saulė krypsta, pėdsakai užpustyti, atskaitos taško nėra. Karštis kone verčia alpti, bet protą dar gaivina vėjas. Kaip naujas oro gūsis, išjudinantis plazdančius skvernų audeklus, į Chergui įsipina minkšta vanilė ir cinamonas, daug šilto ir jaukaus cinamono, į kurį kruopelėmis sugrįžta medus ir ambra, rožės ir vilkdalgio atodūsiai.

Image

Chergui yra turtingas. Jis verčia klausti gyvenimą ir save, klaidžiojantį kažkur dykumoje be kompaso ir be garantijų. Ar tai viskas? Gyventi apipiltam auksu ir nerodyti akių? Turėti viską ir dar virvę ant kojų?

Plevenantis ir grąžinantis į realybę. Sunkus ir guodžiantis. Klausiantis ir tylintis. Chergui yra kelionė per dykumą ir mūsų vaidmuo joje. Tai smėlis ir išdžiūvusios žolės, ir tu – vienintelis gyvas.

Dovana, kuri negalės nepatikti tiems, kuriuos saugai ir lydi. Kaip poezijos knyga. Oru.

Advertisements

4 thoughts on “Chergui, dykumos poezija.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s