Gilded Lily, tobulinti tobulybę.

Su Ineke parfumerija susipažinau visai neseniai ir net turėjau garbę išbandyti kvapus tiesiai iš pačios kūrėjos rankų. Nuostabi charizmatiška garbanė Ineke – Kanadoje gimusi, studijavusi ISPICA Paryžiuje ir dabar San Franciske gyvenanti ir kurianti parfumerė – skinasi kelią į priekį jau ne baimingai su mečete rankoje, o išdidžiai sėdint buldozeryje ir prie žemės priplojant net išrankiausius kritikus. Šįkart noriu pasidžiaugti ir pasidalinti pirmuoju didžiausią įspūdį palikusiu kvapu Gilded Lily.

Image

Posakis gild the lily, pažodžiui “auksuoti leliją”, reiškia tobulinti kažką jau ir taip nuostabaus, tam nesant jokios būtinybės. Kaip karalienei lelijai nereikia dar vienos karūnos, taip ir moteriai nebūtina turėti kvepalų. Nes ji ir taip gėlė.

Bet grožio niekada nebus per daug, o estetizmas padeda gyventi. Todėl ir šis autoironiškas Ineke kūrinys – tikras tiltas, nukeliantis į egzotišką ir nematytą pasaulį, kuriame augalai lyg ir tie patys, medžiai lyg ir auga į viršų, bet bendra atmosfera prilygsta kone burtams. Kaip sustojęs laikas kažkur Japonijos parke ir orą virpinančios žiedadulkės.

Gilded Lily nuo pat pirmųjų natų verčia klausti – kur tai jau uosčiau? Mitsouko! Tikrai taip, Gilded Lily priskiriamas gėlinio šipro kategorijai ir yra toks artimas 1919-ųjų Guerlain klasikai, kad galėtų būti (ir, mano manymu, yra) moderni Mitsouko sesuo, pagražinta kitokiais aksesuarais, bet ištikimai nešančia bendrą širdį. Pradinės natos ištrykšta citrusine gaiva – jaučiama bergamotė, greipfrutas, ananasas ir Filipinų medžio elemi kvapniojo kanario derva. Truputis rabarbaro žoliškumo. Mano nosis primygtinai asocijuoja tokį sultingumą su aldehidiniu Mitsouko persiku ir kutenančiomis žvyro dulkėmis. Visgi, Gilded Lily širdies natose keičiasi – išsiskleidžia japoniška lelija ir kvapas nuo ryškaus šipro pakrypsta link vandeningos medienos, užliūliuodamas ramybe ir teigiama energija. Bazėje nurodomas pačiulis, briedragė ir labdanas.

Image

Gilded Lily (kaip ir Mitsouko) – labai japoniškas. Modernus gėlinis šipras su šviežiais sultingais vaisiais ir mediena. Jis intensyvus, bet ne per daug, ir, žinoma, itin poetiškas. Kaip vaismedžių sodas ir maži suoliukai prie šaltinio, japoniškai santūrūs ir kupini išminties. Gilded Lily yra vienareikšmiškai dėmesio verti kvepalai. Tai yra tas taškas ant “i”. Neužgožianti, o liauną kaklą pabrėžianti šilko skarelė ar maži perlai ausyse.

Nebūtina, bet taip reikalinga.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s