Comme des Garçons 2, rašalas ir aldehidai.

Pirma minutė – Dior Fahrenheit. Antra – Shiseido Feminite du Bois. Trečia – rašalas, įsispaudęs į dienoraščio lapus ir senus laiškus.

Comme des Garçons 2 yra dar niekur nesutiktas ir konkurentų neturintis kvapas. Velniškai prabangus ir kvepiantis pinigais, spausdinamais dokumentais, šviežiu rašalu, paruoštomis svarbiomis sutartimis ir paauksuotais rašikliais. Jis bemat pakylėja ir įneša kažkokį jaudulį, lyg tuoj nutiks kažkas itin reikšmingo ir apvers gyvenimo kortas.

Image

Kaip visada sofistikuoti ir keisti japonai, ir ypač provokaciniais kvepalais garsėjantys Comme des Garçons, publikai pristato ne šiaip kvepalus, o nušlifuotą ir išdirbtą idėją, iki rėmų apgalvotą paveikslą ir jo vietą kambaryje. Taip ir šis vaiko ranka išbrėžtas unisex kūrinys 2 yra spindesį ir matiškumą, veidrodžius ir dulkes, šviesas ir šešėlius, žemę ir saulę apjungiantis konceptas. 2 savyje talpina Japonijos šventyklose gaminamą Sumi rašalą, mandariną, smilkalus, ambrą, magnoliją, apgaubtus aldehidų debesies. Po dešimties minučių nugaruoja labiau vyriška atrodžiusi piramidės viršūnė. Kvapas keičiasi, bet neblankėja, – greičiau atvirkščiai. Aiškiai justi arbatos lapeliai, mandarino žievelės gaiva ir rašalo rūgštelė ant medinio lakuoto stalo. Sausoka, bet (paradoksas) plaukianti vandeninga mediena pripildo pritemdytą kambarį jaukumu ir šiluma. Vieną sekundę pro užuolaidas įpuolantys spinduliai nušviečia kedrą, šventagaršvę (angelica), arbatą ir kalendrą; kitą jau vyrauja duslesnis pačiulis, ambra, smilkalai, labdanas. Dulkėtas ir tuo pačiu saulėtas, spindintis ir prigesintas.

Image

Comme des Garçons 2 yra vienareikšmiškas taip vyrams ir kodėl ne moterims. Ypač kai reikia pažado iš ateities ir į tave nukreipto Dievo piršto. Tai yra vilties ir nerimo kvapas, laimingos kortos kvapas, drebančiais pirštais plėšiamo laiško kvapas. Lemiami sprendimai, lėktuvo bilietai, santaupos. Sausi pokalbiai telefonu, akimis narstomi sąrašai ir rytiniai laikraščiai. Ir tikėjimas, kad iš už kampo nukris lagaminas pinigų ir viską pakeis.

Ką?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s