Cuir Velours, zomšinis tabakas.

Šeštadienio rytas kokioje nors Europos sostinėje dažnai į programą įtraukia ankstyvą apsilankymą turguje, ieškant šviežiausios žuvies ir vaisių ilgiems ir puikiems šventiniams pietums su porele mandagių svečių, niekada neužmirštančių gero vyno butelio ir saldumynų vaikams. Pietūs tęsiasi ir tęsiasi, suima apsvaigęs snaudulys ir visi tingiai krenta į fotelius parūkyti ar išgerti šlakelio ko nors brandinto ir stipresnio. Skubėti nėra kur, už lango ima lėtai temti, įsijungia pirmieji gatvės žibintai ir laikas truputį sustoja.

Kol kas mažai kam žinoma australė skrybėlių dizainerė Naomi Goodsir 2012-aisiais pristatė puikius kvepalus – Cuir Velours.  Tiems, kas įpratę prie kietos storos odos parfumerijoje, Cuir Velours pateiks visai kitokią jos versiją.

Image

Cuir Velours yra minkštutėlė zomša, paskendusi švelnaus tabako debesyje ir įrėminta keturių vazų persikų. Pirmosios kvapo natos sakingos ir vaškuotos. Į jas tuoj pat įsilieja romas ir persikas, arba romu užpilti persikai, užmerkti ir palikti gurmaniškiems desertams. Kyla minkštas ir apkabinantis tabako rūkas, truputis smilkalų ir lengos vanilės prisipildęs oras, tikrų tikriausias apsnūdęs valgomasis po iškilmingų pietų ir tingiai besivoliojančios storasienės stiklinės. Kambaryje prieblanda ir niekas neįjungia šviesos, tik kelios kokybiškos namų žvakės stikliniuose induose tyliai spragsi, kurdamos jaukią ir intymią nuotaiką. Kreminio saldumo kvepalams priduoda šlamutis, ir galutinis Cuir Velours rezultatas yra šimtaprocentinis popietinis tingulys gražiuose išpuoselėtuose namuose, ištiesus kojas ant minkštų šampano spalvos odinių baldų. Kaip pagal liaudies išmintį, pasak kurios pinigai laimės neatneša, bet kažkodėl daug patogiau verkti sėdint mersedese negu ant dviračio.

Image

Naomi Goodsir Cuir Velours yra lengvai apkvaišęs ir apsirūkęs šeštadienio pavakarys, tingus ir visko persisunkęs, palaimingas ir neįtraukiantis kaltės jausmo. Minkštas, švelnus, ne per saldus ir dar be galvos skausmo poilsis. Tirštas, kreminis ir truputį sviestinis, apgulantis, atpalaiduojantis ir šildantis iki pat pirštų galiukų.

Advertisements

4 thoughts on “Cuir Velours, zomšinis tabakas.

  1. Nupiešėte tobulai idilišką Cuir Velours kvapo vaizdinį, dabar nenurimsiu, kol jų nepauostysiu 🙂 Skaitant Jūsų įžvalgas pagalvojau, kad gal jie turi panašumo į Serge Lutens Daim Blond? Šie nors ir be tabako, bet irgi minkštai zomšiniai ir kreminiai.

    1. Dėkui, tikrai taip, ir Fragrantica išskiria juos kaip labai panašius į Daim Blond. Pastaruosius esu uosčiusi tik prabėgomis, todėl tvirtinti negaliu, reiktų patikrinti 🙂

  2. Pagaliau pauosčiau ir aš Cuir Velours – grožis buteliuke 🙂 Labai taikliai nupiešėte jo charakterį, labai. Tiesa, kiti Goodsir kvepalai – Bois d’Ascese – irgi labai verti pauostymo ir nuodėmės 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s