Andy Warhol Union Square, politiškai korektiškas kvapas.

Bond No.9 buvo ir vis dar yra neiššifruota mįslė, kuri verčia kraipyti galvą ir mėtytis tarp dviejų verdiktų – pernelyg popsiško vandenėlio išpūstomis kainomis ar amerikietiškos realybės ultramodernaus atspindžio. Vienas po kito it konvejeriu paleidžiami vis nauji į plastiką įmauti flakonai – drugiai, kažkuo primenantys Laisvės statulos fragmentą; visuomet pasižymintys itin rėkiančiu dizainu ir markerinėmis spalvomis.

Aš susilaikau nuo galutinio nuosprendžio vien todėl, kad testuoti tokį užaštrintą, išmargintą ir išlaižytą amerikonizmą smagu vien iš smalsumo ir iš idėjos, o tada ar jūsų nuomonė bebūtų – mokėti tokius pinigus už šitą ir vadinti tai niša gali tik amerikiečiai, ar – noriu butelio šio genialaus kvepalo – ji pasišalina į antrą planą. Juk svarbiau ir įdomiau uostyti ir bandyti suprasti? Ką čia suprasti, sako kiti, ir viskas prasideda iš pradžių. Dėl Bond No.9 kūrinių esu girdėjusi aršiausias diskusijas ir tulžingiausius prakeiksmus. Gal reikia būti amerikiečiu, kad juos suprastum?

O gal jie tiesiog…ironiški?

Image

Šįkart į rankas papuolė Andy Warhol Union Square, išleisti 2008-ais metais dešimtyje skirtingų flakonų su žymiojo autoriaus gėlių antspaudais. Ryškūs ir slidūs it visagaliai plytelių paviršių valikliai ir nuriebintojai, Bond No.9 butelaičiai man visada kėlė asociacijas su supermarketuose iki lubų išdėliotomis prekėmis. Kaip kitaip patrauksi dėmesį? Bond No.9 net mėginukus supakuoja kaip saldainiukus: štai kokia čia, pasirodo, žavi metafora.

Image

Tai, kas slepiasi už akinančio ir visas jusles suparalyžuojančio dizaino, yra gaivi frezija ir gaivūs vandeningi vaisiai su nestipria medienos (anot jų pačių – beržo) įtaka. Pirmoji mane sugėdinusi aliuzija į oro gaiviklį niekšingai nesitraukė iš galvos per visą kvapo testavimo laiką. Union Square yra kvapas apie…nieką. Jis kvepia gaiviai ir švariai, bet ne gaiviai kaip gamta ir šviežias oras, o kaip dušo priemonės. Jis kvepia šampūnu ir melionu, vandeningu agurku su trupučiu malonių ir nesaldžių gėlių. Jis sakyte sako, – aš prausiuosi du kartus per dieną. Tai kvapas, kuriuo nieko neįmanoma įžeisti, ypač oficialioje aplinkoje, kurioje niekam neįdomūs jūsų parfumeriniai horizontai ir padūmavusios ambros.

Union Square laikosi labai ilgai ir dėl savo itin išreikšto gaivumo tinka tiek moterims, tiek vyrams. Prausiamės juk visi.

Nežinau, ar šis parfumerinis bandymas yra mėginimas pasišaipyti patiems iš savęs. Žinau tik tiek, kad į rimtą selektyvą Andy Warhol Union Square ramia širdimi priskirtų nedaug kas. Už tokią kainą verčiau nusipirkti Issey Miyake ir nueiti dienai į SPA. Iš principo.

Advertisements

2 thoughts on “Andy Warhol Union Square, politiškai korektiškas kvapas.

  1. Prieš pusmetį buvau parsisiuntusi nemenką krūvą Bond No.9 mėginėlių, tarp jų ir jūsų aprašytąjį, bet niekas, išskyrus New Haarlem (kurie tikrai tikrai verti dėmesio), nepatraukė. Galvoju, kad ne tik Andy Warhol Union Square, bet ir daugiau jų kvepalų nesinorėtų priskirti prie rimtos, įdomios, tos tikrosios gerosios nišos.

    1. Kad ir kaip ten bebūtų, jų marketingas pasiteisino ir, atrodo, gamyba ir prekyba tik plečiasi. Man prabėgomis yra patikęs kažkoks juodulys – reikės mėginti atkapstyti ir įsigilinti. O dėl kontraversiškumo – taip, tikriausiai Bond No.9 ‘verta-neverta dėmesio’ santykis itin aukštas. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s