Rosamunda, šimtas metų vienatvės.

Rožė, pačiulis, šafranas, agarmedis, kedras, ambra, muskusas.

Rosamunda yra tyras neoklasicistinis grožis, paviliotas goslaus pačiulio ir animalistinių natų.

Pastaruoju metu parfumeriai itin pamėgo rožės ir agarmedžio kompoziciją, kvapų mylėtojams jau gal ir įkyrėjusią, – kiek gi galima, klausia jie. Laboratorio Olfattivo 2012-aisiais išleista Rosamunda dėmesį bando pritraukti ne šiaip banaliu rožišku ūdu, o pastarąjį duetą nepalyginamai pagerinančiu prieskoniniu, šiltu ir auksiniu pačiuliu.

Rosamunda-laboratorio-olfattivo-600x552

Rosamunda kūrėjai čia vyraujančią rožę palygino Gabriel Garçia Marquez romanų herojėms ir jų į plaukus segamų rožių galvoms. Moterys ir ten moterys, tik gal parako kvapo daugiau. Pyktis tikresnis, meilė karštesnė ir ašaros sūresnės. Ir lietus, merkiantis ištisus mėnesius, šlapesnis. Ir kraujomaiša, ir broliai, seneliai ir pusbroliai, ir skausmas, ir gyvenimas. Gal viskas truputį daugiau išjausta.

Rosamunda susipina gaivi ir traški rožė ir jos nuostabus skaidrumas, pašviežintas kedro natų. Čia pat įstoja nosį kutenantis agarmedis ir šafrano dulkės, tyliai, bet nuosekliai besileidžiančios į šilto ir jaukaus pačiulio glėbį. Rosamunda nuostabiausia praėjus valandai, kada išlenda visas kvapo minkštumas ir kremiškumas. Jaučiami švelnūs salsvi prieskoniai, kurie, laimei, nenusunkėja į tradicinę rytietiško turgaus svorio kategoriją. Tvyro kažkas truputį gyvuliško ir pavojingo. Gal virpinanti nelaimės nuojauta, o gal žinojimas, kad ten, kur didelis grožis, glūdi ir didelė kančia.

Rosamunda užsimerkus išties nukelia į Kolumbiją, į siurrealistinę amžiais lietaus merkiamą būtį ar į vardo neklausiančią cholerą. Nepaisant to (o gal būtent dėl to), šis Laboratorio Olfattivo kūrinys nėra išskydęs ir be veido. Greičiau atvirkščiai – tai akstinas stoti visu ūgiu prieš neteisybę ir prireikus trenkti veidan vardan to, kuo tiki labiausiai.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s