Kenzo Jungle le Tigre: sėlinantis tigras, tūnantis drakonas.

Nebegaminami ir forumuose didžiai apverkiami Kenzo Jungle le Tigre – dar žinomi tiesiog kaip Kenzo Tigras – rodos, išties nešasi kažkokią legendinę aurą. Ištikimi gerbėjai gaudo likučius iš pavienių užsienio pardavėjų, kiti gi reaguoja jautriai, sukasi ir raukia nosį vos prisiminę charakteringuosius Tigro prieskonius. Abejingų, atrodo, nėra.

Nežinau, ar kada būčiau turėjusi progą išmėginti šiuos apkalbėtus ir niekaip neužmirštamus kvepalus, jei ne netikėtas dusinančios, dulkėmis ir prakaitu permirkusios liepos pabaigos turgelis Fermo miestelyje, kuriame vaikai ant įkaitusio šaligatvio pardavinėjo savo ir močiučių lobius. Taip nuo sidabrinės apyrankės už eurą ir krūvos Acqua di Parma ir Chanel mėginėlių į rankas papuolė ir trapi plokščia Tigro EDP miniatiūra.
50 euro centų – tiek kainuoja istorija.

Image

Kenzo Jungle le Tigre apibūdinami kaip rytietiški prieskoniniai kvepalai. Dėl pastarosios priežasties testuoti jų prie 35 laipsnių pavėsyje net nemėginau; kai pykina vien nuo karčio, mažiausia, ko norisi, yra stiprūs saldūs kvapai. Ir, nors iš tolo žaviuosi tais, kurie sugeba nešioti ir nuostabiai atskleisti sunkiąją artileriją karštu oru, pačiai toks bandymas taptų stačiai fiziniu iššūkiu, iššaukiančiu galvos svaigulį ir skausmą. Tądien teko apsiriboti skubotu kamštelio pauostymu, iš kurio pirmos kilusios asociacijos nukėlė į Organza Indecense cinamoną ir Hermès Elixir des Marveilles apelsinus. Ir prašyte prašėsi žvarbaus oro.

Image

Pirmosios natos suskamba gaiviais citrusais. Bergamotė, mandarinas, apelsinas, natose nurodomas ir kinkanas. Išnyra žoliškos gėlės, bet kvapas išlieka nerėkiantis; jis greičiau kiša galvą iš po aukštų žolių ir tyko tyliai elegantiškas, su visa nerūpestingumo ir pavojaus aura. Osmantas (arba kvepenė) priduoda lengvą abrikosinį prieskonį. Po pirmųjų minučių kvapas įšyla, išsiskleidžia cinamonas, kvapnioji kananga. Ir visgi neapleidžia nuojauta, kad jis kažkoks apgaulingas, bent jau iki vidurio. Beveik įtartinai saldus ir tąsus, rodos, kažką rezgantis. Sodriai oranžinis, prieskoninis ir paslaptingas. Užsimerki ir matai “Pi gyvenimo” nuostabų ryškų tigrą įkypomis akimis; ramų ir bet kada pasiruošusį pulti.

Bet. Gražiausia ir vertingiausia, kad ir kaip ten bebūtų, pasirodė Tigro bazė, – tikra atgaiva ir balzamas sielai, jaukiai ir minkštai užklojantis kaip moheros šalis. Ambra, vanilė ir mediena, tarp kurių jaučiami ir šilti cinamono atodūsiai. Pasiutusiai elegantiškas ir panteriškas, murkiantis, bet laisva ranka įdrėskiantis, jei užsinori.

Tigras, turbūt, yra kaip moteris. Be jokių paaiškinimų ir logiškų išrišimų. Jis būna, ir juo reikia grožėtis. Ir neklausti kodėl.

Advertisements

2 thoughts on “Kenzo Jungle le Tigre: sėlinantis tigras, tūnantis drakonas.

  1. Kaip pavydisi tokių turgelių, kuriuose galima atrasti tokių lobių, kaip Tigras 🙂 Savo Tigro lašelį laikau “užkonservavusi” butelaityje – prisiminimui, kad toks egzistuoja ir kartkartiniam pauostymui 🙂 Man Tigras daug mielesnis už Kenzo dramblį, toks subtilesnis savo grožiu ir sustyguota harmonija.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s