Carnal Flower: nimfos Kalipsės burtai.

Carnal FlowerEditions de Parfums Frederic Malle kolekcijos jau nuo pirmo mėginimo tapo nuolatinių vidinių priešgyniavimų priežastimi. Kas jie? Kodėl jie tokie? Tai buvo kone pirmas kartas, kai daugybė recenzijų ir atsiliepimų apie kvapą sukurpė visiškai nepanašų į realybę vaizdinį. Specialiai neuosčiusi prabėgomis, o vargais negalais išsikovojusi likutį ir parsinešusi jį ramiam testavimui namo, galėjau tik stebėti, kaip nuo riešo tekantys lašeliai lyg šaipydamiesi klausia – tai ką, manei bus truputį kitaip?

Dievaži, tai jau tikrai kitaip. Visaip, kažkaip, bet ne taip. Dabar jau drąsiai sakau, kad Carnal Flower geriau net nesivarginti suprasti iš aprašymų ir galvoje sluoksniuojamų piramidės aukštų. Vis tiek tai, ką iš tikrųjų užuosite, prasilenks su bet kokia logika ir idėja.

Ponios ir ponai, prieš jūsų akis Carnal Flower, niekada neuostytas ir niekada neįsivaizduotas kvapas.

Image

Ką žmonės sako, apibūdindami Carnal Flower? Kad tai – žalia ir traški tuberoza, visai visai kitokia, nei esame įpratę sutikti parfumerijoje. Ir išties – pirmu smuiku čia groja eukaliptas, didžiulė eukalipto, jazmino ir tuberozos koncentracija jau pradinėse natose. Jautresnius pirmasis įkvėpimas tikrai nublokš atgal, didvyriškai atlaikiusius jis dar ilgai skandins, rodos, tokiuose stipriuose ir beveik nuodinguose garuose, kad vis tiek sukels kažkokį priešgyniavimo jausmą. Lyg vieną sekundę atrodo, kad kažkas jame atgrasaus ir gal net truputį pykina; bet ir vėl įkniaubi nosį ir bandai suprasti, kas yra kas.

Sunkios, aštrios ir stiprios gėlės atrodo riebios, didelės ir, visai kaip tropikuose, paskendusios drėgmėje. Didžiulės ir intensyvios, slegiančios ir koncentruotos, pernelyg tikros ir mėsingos, bet vis tiek apgaubtos sodrios žalumos, kuri neleidžia uždusti. Po dešimties minučių eukalipto stiprumas traukiasi ir atsiveria baltų tuberozos žiedlapių kremiškumas, kvapnioji kananga su lengvu bananiniu prieskoniu ir nerėksmingu, bet nuosekliu melionu ir kokosu. Kelioms minutėms kvapas labai priartėja prie Dolce&Gabbana Sicily, net įmanoma užgriebti lengvą muiliškumą. Visgi, ten pat jis ir dingsta, nes Carnal Flower bazėje atsiveria apelsinžiedžiai, muskusas, su, be abejo, per visą ciklą keliaujančia tuberoza. O pastarosios absoliuto koncentracija verčia iš padų net ir visko mačiusius parfumerius ir parfumerijos mylėtojus.

calipso

Editions de Parfums Frederic Malle Carnal Flower yra tarsi kažkiek nuodingas, apipiltas garais, apgaulingai šnabždantis ir po trapiais pieniškais žiedlapiais slepiantis ugnį ir nuodėmę. Tai itin kūniškas, moters grožį ir jos velnių priėdusią apgavikišką prigimtį parduodantis kvapas. Jis glamonėja, šypsosi, žada nemirtingumą mainais į Odisėjo pasilikimą saloje, o paskui smaigsto adatas į panages.

Didžiai juo žaviuosi iš tolo, bet negaliu jo dėvėti. Aš jį jaučiu, jis mane smaugia ir man vis norisi jį nusimesti.

Bet. Tai kvapas – šedevras toms, kurios nesibaido svaiginančio gėlių šleifo ir nuolatinio alsavimo į kaklą. Itin drąsioms, kurioms kartais nėra nieko švento, kurios nebijo žaisti su degtukais ir kurios net vaizduotėje neegzistuoja. Kol jų išties nesutinki ir nenusidegini. Bet ar ne pats norėjai?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s