Esxence 2014: įspūdžiai ir naujienos.

Esxence pavadinimas, ko gero, žinomas visiems parfumerijos mylėtojams. Kasmetinis renginys, vykstantis Milane, trunka keturias dienas: pirmąsias dvi durys atviros tik specializuoto sektoriaus atstovams, kurie tariasi ir derasi dėl pirkimų ir prekinių ženklų platinimo. Trečią ir ketvirtą dieną įžengti į kvepalų buteliukų rojų gali ir paprasti mirtingieji – kaip praleisi tokią progą? Ir nors, mano nuomone, snobiško milanietiško Esxence atmosfera nė iš tolo neprilygsta šiltai ir žaviai Florencijos Pitti Fragranze parodai, – praėjusį lietingą sekmadienį bjaurų Milaną ir blogą orą atpirko tūkstančiai kvepalų flakonų, audžiančių vis kitą pasaką ir svaiginančių vis kitokiais aromatingais kerais.

Visko išuostyti ir net prie kiekvieno stendo stabtelėti yra fiziškai neįmanoma. Galva apsisuka greitai ir net pažįstami kvapai nuo nuovargio ima keisti savo veidą. Kiekvienas prekinis ženklas neriasi iš kailio, kad pateiktų savo gaminius patraukliausia forma. Mouilliettes jau tapo atgyvena: šiandien kvepalai purškiami į martinio taures ir grakščias vazeles, grafinus, keramikines rožes, plunksnas, pamušalu išmuštas kaukes, kaklaraiščius ir medžiagines juosteles. Taip taupomas ir lankytojų laikas, ir (kai pagalvoji) patys kvepalai. Be to, tokiu būdu išvengiama neretai klaidinančio pradinių natų efekto ir duodama uostyti kvapo širdis pačiame savo žydėjime.

O dabar trumpai apie labiausiai įstrigusias naujienas.

download

Nuostabieji Etat Libre d’Orange pristatė Cologne – pirmąjį savo odekoloną. Šviežias citrusinis ir žoliškas kvapas trenkia stipriai kaip ilgai lauktas svaiginančio gaivaus oro gurkšnis. Kame šio Cologne razinka, klausiu aš, logiškai tikėdamasi išlendančio komponento – siaubūno, dėl kurio Etat Libre d’Orange ir yra tokie, kokie yra – ironiški ir laužantys tradicijas. Ironija tame – paaiškina man – kad… niekas nesikeičia. Šis cologne šviežias ir citrusinis ne tik pradžioje, ir po valandos visai nenugaruoja nuo odos, o išlieka intensyvus ir žolelinis visada. A nice scent, sako jie. Pritariu ir įsirašau į norimų sąrašą.

Image

Dar vienas karštai vasarai tinkamas vandenėlis – Eau d’Italie Graine de Joie. Apetitą keliantis raudonas flakonas talpina raudonuosius serbentus ir granatus. Frezija ir muskusas išlaiko gaivios švaros įspūdį, o sultingi rūgštoki vaisiai kelia nuotaiką ir suteikia energijos. Patrauklus ir daug kam patiksiantis kvapas, truputį banalokas ir monotoniškas, ir, įtariu, greitai nusibostantis. Kaip raudona uoginė Fanta.

Image

Bond No. 9 naujiena Hudson Yards, pasirodysianti balandį, nuvylė dažnai bondams pasitaikančiu oro gaiviklio efektu. Pakalnutė, pipiriukai ir gaivūs muskusiniai obuoliukai. Nei šis, nei tas. Užtat dar kartą padoriai išbandžiau ir dar labiau užsinorėjau Chinatown ir Manhattan.

Image

Montale paruošė dvi naujienas – Aoud Orange ir Aoud Melody. Ūdai tikrai užkniso juodai, sakau aš ir žinau, kad man pritars dauguma. Aoud Orange pavadinimas kalba pats už save – šafraniškas ir šiprinis apelsinas, pro kurį iškart lenda sausas balto pelėsio pačiulis. Aoud Melody šiltesnis, prieskoninis ir su ryškiu santalmedžio pėdsaku. Pastarasis pasirodė kiek patrauklesnis ir priimtinesnis, nors ir čia suveikė asmeninis nusistatymas: niekada nesupratau Montale šaršalo ir jų vienas po kito kepamų kvapų, ypač patinkančių Vilniaus fyfoms su savo Chocolate Greedy ir Intense Tiare. Bet vis dar noriu Intense Cafe. Ateinančiam rudeniui.

Image

The Different Company naujiena Une Nuit Magnetique nustebino gerąja prasme ir pasirodė esanti nosį ir sielą glostantis kvapas. Jaučiamos ryškios mėlynės, slyvos ir gaivus imbieras, už savęs slepiantis jazminą, rožę ir tuberozą. Lėtas ir melancholiškas, truputį sustingęs ir magiškas – kaip sutemusi vasaros naktis su čirpiančiomis cikadomis ir žydinčiais paparčiais.

Image

Fragrantica įkūrėjos ženklas The Vagabond Prince su Enchanted Forest. Juodųjų serbentų uogienė, bazilikai, vetiverija, dervos. Rusiški blynai ir kičinis, bet kažkuo vis tik viliojantis įvaizdis. Kiti du – Swan Princess ir Land of Warriors pasirodė esą pudriniai irisiniai saldėsiai, tik pastarasis pradžioje kiek rūgštesnis ir sultingesnis. Kvapai sintetiniai ir stiprūs, ant beskonybės ribos. Raudoną buteliuką mielai priglausčiau.

ImageImage

Orto Parisi naujienos, už kurių kyšo Nasomatto įkūrėjo Alessandro Gualtieri nosis. Aliuzijos į kūno kvapus ir išskiriamus skysčius šokiruoja, bet ir domina. Pavyzdys – Boccanera su juodojo šokolado natomis ir asociacijomis su mėsinga juodaodės burna ar… išange (kaip rimtu veidu dėstė Orto Parisi atstovas). “Ši linija – tai išsilaisvinimas iš civilizacijos pančių ir grįžimas į savo kūno tikrumą, į savo sodus.” Verta pamėginti.

Image

Carner Barcelona El Born. Šokoladas, ledinukai, figos. Ispaniškas kontrastų kvapas. Pradžioje saldus ir karamelinis, bet greitai tampa nevalgomas. Kažkuo labai traukiantis. Dar kartą padoriai išbandysiu, kai pasirodys prekyboje, nes ir visi kiti Carner kvapai iki šiol buvo verti dėmesio. Naujai atrasta meilė – heliotropinis Tardes.

Image

Parfums du Château de Versailles su Promenade a Versailles jam ir jai. Šimtus metų atgal į pudruotus perukus ir baltas kojinaites. Apie juos – įrašas greitu metu.

Image

 

Kiti nenauji atradimai (bet geriau vėliau, nei niekada).

Les Parfums de Rosine Rose d’Homme.

Image

Odin 02 Owari

Image

Parfums de Nicolaï Musc Intense, Maharanih Intense, L’Eau Chic, Week End

Image

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae

Image

 

Histoires de Parfums 1725 Casanova

nd.4491

Caron Parfum Sacré

nd.3304

Robert Piguet Cravache

Image

 

Chanel Bois des Iles

Image

Vienas didžiausių nusivylimų – Keiko Mecheri visos trys Loukhoum versijos ir naujieji Bois Satin.

Image

 

Kelios Esxence akimirkos:

Image

Image

1976888_10151921105306886_1626515801_n

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

nuotraukos @Esxence @Extrait @Fragrantica

Advertisements

One thought on “Esxence 2014: įspūdžiai ir naujienos.

  1. Jei sakyčiau, kad nepavydžiu pabuvimo tokiame parfumeriniame apsiuostymų rojuje, šiek tiek meluočiau 🙂 Labai įdomu skaityti įspūdžius. Ir baltai pavydėti 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s