Tardes, vėjo nublokšti.

Palikti miestą ir išsikraustyti prie jūros – tai kaip sudeginti dienoraščius, nusikirpti plaukus ir pakeisti kvepalus. Ir dabar, kai aplink tiek daug tylos ir vietos, daug žolės ir snieguotų kalnų viršūnių iš vakarų, – urbanistiniai agresyvūs kvapai, taip gerai skambėję dulkėse ir motorolerių išmetamosiose dujose, staiga nebeįsipiešia į naują kontekstą. Tampa sausi ir kieti arba per daug apsiseilėję ir šilumos ištroškę. Kažkokie perdėti.

Čia laikas eina lėčiau ir niekas neburzgia po langais, o išėjęs šeštadienio rytą į gatvę neįmini į vėmalus ir nuo grandinės nutrūkusių hipsterių paliktus alaus butelius. Neužuodi nuo kiekvieno kampo trenkiančio šlapimo smarvės ir nesi priverstas klausytis amžinai jaunų poniučių ir jų draugių rėkavimų. Ir – svarbiausia – nesi priverstas grūstis ir liestis.

Provincialumo ir cekavų bobučių, vienok, daug visur. Užtat erdvės užsimerkti, kvėpuoti ir galvoti daugiau.

Image

Į tą erdvę ir jodo pilną vėją įsilieja tradiciniai Viduržemio jūros aromatai – rozmarinai, levandos, citrinos ir migdolai. Per kiekvienas Velykas žydinčios vyšnios, rausvi migdolų medžiai ir sunkiais vaisiais apkibę apelsinmedžiai skleidžia saulę ir pavasarį, ir įsipina į lauke džiūstančių paklodžių drėgmę. Toks aptingęs ir vėjo nešamas yra ir Carner Barcelona Tardes.

Image

Nuostabiai heliotropinis ir migdolinis Tardes pradžioje išsilieja šviežiais mėsingais vaisiais – natose nurodoma slyva ir salieras tuoj pat pinasi su kažkur pažįstamu kvapu. L’Heure Bleue? Lengvai medicininis migdolas tuo pačiu metu rodo ir savo vanilinį konditerinį veidą. Abrikosinis heliotropas visame savo gražume jungiasi su slyva ir išlieka itin sultingas ir varvantis. Visgi, Tardes nėra sunkus ir sirupinis, nes neįkyrus vaistinės prieskonis paverčia jį sklendančiu ir oriniu. Jis primena amaretą ir migdolinį morengą, abrikosų uogienę ir skalbimo milteliais kvepiančius skalbinius. Jis kreminis ir sviestinis, bet sklandantis ir užliūliuojantis kaip kava po ilgų pietų.

Itin tinkamas vasaros popietėms gryname ore ar ant pagalvės prieš miegą, kad nors trumpam vėl atrastum pusiausvyros tašką.

 

Advertisements

One thought on “Tardes, vėjo nublokšti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s