Gem, kokia čia išdavystė?!

Kai nosis pavargsta nuo įmantrių gėlinių ir monocharakterio kvapų, visada reikia gręžtis į šiprą. Šiprai nei saldūs, nei rūgštūs. Nei gaivūs, nei sunkūs. Jie kažkokie kibirkščiuojantys ir gyvi, bet tuo pačiu itin klasikiniai ir dalykiški. Pastaruoju keistu metu su potvyniais sekmadienį ir saule pirmadienį, audromis naktį ir saulėje besikaitinančiais driežais vidurdienį, – niekas taip neįsilieja į bendrą nuotaiką kaip daugiaveidis Van Cleef & Arpels Gem.

Image

Eau de toilette, tačiau baisiai intensyvus, nors niekada neįkyrus, Gem stoja į tą pačią eilę kartu su Mitsouko ir Yvresse. Pradinėse natose aiškiai jaučiamas persikas ir slyva; ir čia jie ne pernokę ir ne varvantys iš saldumo, o švieži ir kabantys ant šakos. Švarūs ir skambantys. Pro juos lenda kardamonas ir mediena, daug daug šiltos medienos, kuri kontrastuoja su rūgštokais vaisiais ir pasiekia tobulą saldumo balansą. Visu gražumu skleidžiasi briedragė, kvapo nuotaiką artindama link taurės puikaus šnypščiančio šampano. Stop.

Už gražaus ir džiaugsmingo fasado glūdi kita Gem pusė, truputį mažiau švari, mažiau padori ir lakuota. Gyvūniškos cibeto natos, lengvai prakaituota tuberoza, žemėmis atsiduodantis pačiulis meta šešėlį ant nekaltų slyvinių ir prieskoninių tonų, o šaltokas gvazdikas įpučia bendrai kompozicijai kampų ir charakterio. Lygiai taip, kaip Guy de Maupassant herojaus Bel-Amì dvigubi kėslai ir jo gražios, bet senstančios meilužės su karietomis ir kūniškomis nuodėmėmis.

Image

 

Gem – labai prancūziškas. Labai iš XIX-ojo amžiaus, bet tuopat ir keistai modernus. Jis šiltas ir šildantis, bet visada budrus ir nesuglebęs. Labai padorus ir saugantis statusą, bet lengvai atsiduodantis sujauktais patalais ir ant žemės besivoliojančiais apatinukais.

Nors, jei niekas nežino, tai gal ir širdies neskauda.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s