Pitti Fragranze 2014: parfumerinės naujienos.

Visus metus lauktas Pitti Fragranze renginys amerikiečių užgultoje Florencijoje baigėsi užvakar, rugsėjo 14-ąją. Trys dienos, iš kurių tik šeštadienis atviras visiems lankytojams, šiemet buvo užpildytos daugiau nei 200 prekinių ženklų, pristačiusių nišinės parfumerijos, odos priežiūros ir rinktinės bižuterijos gaminius. Gausybė naujienų, maišai mėginėlių ir galimybė pakalbinti pačius kūrėjus yra neįkainojama patirtis ir džiaugsmas, kurio buvo pilnas šis saulėtas savaitgalis.

Fragranze12_7

Fragranze_19

Nors ir pavėluotai, bet negaliu nesipasidžiaugti atradusi Ys-Uzac parfumerijos liniją. Itin sofistikuoti šveicarai atskleidė esantys ypač vertinami Rusijos rinkos. Sudėtingose kompozicijoje susipynusios juodųjų serbentų, šventagaršvės, mėtos, grybų, dūmų ir šieno natos norom nenorom traukia prisiminimus ir iš lietuviškos vaikystės. Įdomūs pavadinimai, susiję su kiekvieno kūrinio gimimo istorija, solidus dizainas, intriguojantys kvapai, apie kuriuos plačiau – greitu metu. Šių metų Ys-Uzac naujiena – Sacre du Printemps.

sacre du printemps

Histoires de Parfums pristatė naują Opéra kolekciją. Karmen – šafranas, baltos gėlės, smilkalai ir mediena. Pikų dama – tamsūs prieskoniai, ambra, pačiulis ir oda.

o.27749

Turandot – jazminai, apelsinžiedžiai ir pačiulis. Norma – aldehidai, kvapnioji kananga ir švelnios dervos. Madam Baterflai – mandarinas, irisas ir muskusas. Dar neregėta meno ir brangiųjų akmenų metafora, įspūdinga dėžutė. Verta įsigilinti idėmiau vien dėl pačios operos nuotaikos ir jos pagrindinių charakterių išraiškos. Gal tada ir pats kūrinys nušvis kita spalva?

o.27748

Amouage ir naujieji Journey: moteriškieji – gaivūs ir abrikosiniai, vėliau atveriantys šiltus medaus ir prieskonių tonus. Itin moteriški, gilūs, jaukūs. Vyriškoji versija daugiau klasikinė, kietesnė, pipiriškesnė ir su daugiau citrusinės medienos. Širdyje išlenda tabako lapai, kadagio uogos ir viską palaimingu balzamu paverčianti tonka pupelė.

BeFunky_1.jpg

Mano numylėti Etat Libre d’Orange su Rien Intense Incense, delfio žodžiais tariant, susprogdino bombą. Jau ant prezentacinio lankstinuko įspėjama produktą dozuoti atsargiai, ir tikrai neapsirinkama. Juodulys užtaisytas smilkalais, stipria oda ir prieskoniais, iš po kurių lenda pačiulis ir ambra. Kvapą į orą pakelia briedragė ir muskusas, sušvelnina – irisas. Juodas it smala, įtaigus kaip burtas, einantis ratais kaip nuodinga raganos katė. O tada pšš… ir viskas pavirsta į dūmą.

etat-libre-dorange-rien-intense

Heeley ir 100% natūralus Vetiver Veritas. Karstelėjęs, žalias ir kvepiantis mate arbata.

nd.25591

Tauer Perfumes su nuostabiąja gardenija – Sotto La Luna Gardenia. Itin įdomi, lengvai grybiška, sausainiška ir gourmand. Bazėje palieka šiltą tonka pupelės rūką. Andy Tauer prasitarė 2015-ais pristatysiantis hiacintui, o 2016-ais – ir tuberozai dedikuotus kvepalus.

nd.27059

Dar vieną gardeniją pristatė iki kaulų smegenų paryžietiški Robert Piguet. Jų Gardenia – klasė ir elegancija kubu. Suminkštinta kvapniosios kanangos, ji švariai ir skambiai atsiskleidžia odos ir medienos fone.

nd.25920

“Mūsų aromatai – apvalūs”, – teigia Mona di Orio ir keičia savo įžymųjį kubo dizainą su šampano kamščiais į nugludintus ovalius flakonus. Tuopat perleidžia vyriškuosius Lux ir moteriškus Nuit Noire. Naujienos – Orris Fontana ir Myrrh Casati. Išbandžiusi abu, lieku ištikima savo favoritams – citrininei tuberozai ir Violette Fumée.

mona-di-orio-parfums-new-bottles

Miller Harris išleidžia tikru auksu dekoruotą La Fumée Collection Arabie, Classic, Ottoman ir Maroc. Pastarasis – ypač gražus: džiovintų vaisių, medaus ir smilkalo dūmas tobulai įsilietų į šalantį rudenį.

miller-harris-la-fumee-collection-L-bIMGzU

Penhaligon’s su Trade Routes Collection, dedikuota Londonui – pirklių miestuiAngliška nekaltybe spinduliuojanti Empressa, prieskoninis Levantium ir klasikinis fougère Lothair.

the-trade-routes-collection

Grossmith ir Sylvan Song, kuris bus parduodamas tik Londono Fortnum&Mason. Kvepia itin subtiliais smilkalais ir gėlių žiedais, angliškais servizais ir Lady Violet elegancija.

gss-234

Juodoji dama Diane Pernet pagaliau pristatė savo kvepalų liniją, dar juodesnę ir apkabinėtą vorais. Dusinantys pačiulio ir žemuogių aromatai pasirodė gana makabriški ir perspausti, bet su tokia autore aukso vidurio net ir nereikėtų tikėtis. Įspūdį paliko tik smilkalinis To Be Honest.

SSHOW_DIANEPERNET_004

SSHOW_DIANEPERNET_002

Byredo ir puikus vaisinis apdulkėjęs Mojave Ghost.

nd.27040

Jardins d’Ecrivains dieviško kvapo žvakė Memento Mori.

14926_694885823937664_6040301057172519276_n

Kiti atradimai, apie kuriuos plačiau jau greitai: kvepalai per vaistinės prizmę Peccato Originale, Pietų Italijos gyvenimą atspindintys Gabriella Chieffo kūriniai, švelnūs prancūzai Paul Emilien, Antonio Alessandria Hommage à la lune trilogija. Kitos rugsėjo naujienos – Lalique, Inspiritv ir Carrière Frères žvakės, La Sultane de Saba šveitikliai ir Eau d’Italie kūno priežiūros linija. Kaip ir kiekvienais metais, renginyje buvo pristatyta ir parfumerinė instaliacija: šįkart – Verba Olent, ištraukos iš knygų apie kvapą ir kvepalus.

Verba-Olent_6

Chandler Burr kalbėjo apie Aedes de Venustas ir diskutavo su žurnaliste Giovanna Zucconi apie jos naujos namų kvapų linijos gimimą.

VerbaOlent_018

Nuostabus renginys, šiais metais kaip niekad šokęs viršun pirkimais ir dalyvavusiųjų skaičiumi, paliko tik gerus prisiminimus. Lieka tik džiaugtis, kad kokybiška ir nišinė parfumerija užima vis daugiau vietos tiek parduotuvių, tiek mūsų (aklinai užtamsintų!) spintų lentynose. O rinktis yra iš ko: šaltojo sezono parfumerinį garderobą galima planuoti jau dabar.
Juk nieko nėra geriau, nei gerai kvepėti.

Nuotraukos- Fragrantica, Style, Pitti Immagine

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s